גואטמלה: 69 הרוגים, מאות פצועים ונעדרים בהתפרצות הר געש

יותר מ-3,000 תושבים פונו מבתיהם באזור הבירה ושדה התעופה בעיר נסגר, עקב התפרצות וולקן דה פואגו. הנשיא מוראלס הודיע כי הוא שוקל הכרזה על מצב חירום במחוזות הסמוכים

לפחות 69 בני אדם, בהם שלושה ילדים, נהרגו וכ-300 נפצעו כתוצאה מהתפרצות הר הגעש וולקן דה פואגו בגואטמלה, כ-44 קילומטרים מעיר הבירה גואטמלה סיטי. הרשויות במדינה דיווחו כי מספר הנעדרים כתוצאה מההתפרצות הגעשית שהחלה שלשום (ראשון) עדיין אינו ידוע.


גובהו של ההר, שמשמעות שמו בספרדית היא "הר הגעש של האש", הוא 3,763 מטרים מעל פני הים, והוא אחד מהפעילים ביותר במרכז אמריקה. זו התפרצותו השנייה בשנה האחרונה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מזג האוויר: נוח עם סיכוי לגשם מקומי בהרי הצפון

פסגת קים-טראמפ לא תביא לתוצאות מיידיות - אך תניע תהליך

סופית: חיפה כימיקלים תצא מהמפרץ - כ-250 עובדים יפוטרו

התפרצות הר הגעש "פואגו" בגואטמלה
 

התפרצות הר הגעש "פואגו" בגוואטמלה (רויטרס)

 


האפר שנפלט צנח בגואטמלה סיטי ובמחוזות צ'ימלטננגו, סקאטאפקס ואסקווינטלה. רשויות התעופה סגרו את שדה התעופה הבינלאומי בעיר הבירה בשל האפר. נשיא גואטמלה ג'ימי מוראלס הודיע כי יכריז על מצב חירום לאומי, בכפוף לאישור הקונגרס.

סרחיו קבנס, מנכ"ל רשות החירום הלאומית במדינה, אמר כי כ-3,100 תושבים פונו מהאזור. משרד החוץ בירושלים הודיע כי הוא משחרר באופן מיידי סיוע חירום ראשוני בסך 10,000 דולר, לרכישת ציוד חירום לנפגעים. שגריר ישראל בגוואטמלה הודיע כי ישראל תשלח משאית עם ציוד כדי לסייע לנפגעים.