קווין דוראנט וסטף קארי במשחק 2 בסדרת גמר ה-NBA , גטי אימג'ס/אימג'בנק

סטפן, בייבי: שיא שלשות לקארי, 0:2 לווריורס בסדרת הגמר

כוכב גולדן סטייט תפר 9 שלשות ושבר את שיאו של ריי אלן לשלשות בגמר ה-NBA, ואת רוחה של קליבלנד קבאלירס ברבע הרביעי. לברון הסתפק ב-29, הקאבס ינסו לחזור לסדרה בבית

סטף קארי חתך לסל, כשקווין לאב מנסה לשמור על קשר עין. המסירה של דריימונד גרין היתה נמוכה מדי וברחה לו. על השעון נשארו בערך 5 שניות לזרוק. קארי, בקור רוח, לקח את לאב אחורה לכיוון קשת השלוש. ועוד אחורה. ועוד אחורה. וכדרור מאחורי הגב. ואז לחדר ההלבשה. ואז לחניון. ואז לצד השני של מפרץ סן ליאנדרו. ומשם, בערך, הוא זרק שלשה. 

רק רשת.

בלילה כזה, גם לשחקן הטוב בעולם לא היה סיכוי.

קארי קלע 33 נקודות וקבע שיא לסדרת גמר עם 9 שלשות, כולל כמה מטורפות במיוחד ברבע האחרון בו קלע 16 נקודות - וגולדן סטייט, שנחלצה בעור שיניה מהפסד במשחק הראשון, נוסעת לאוקלנד עם יתרון 0:2 לאחר ניצחון מרשים במשחק השני, 103:122. קליבלנד תארח את משחקים 3 ו-4 בקיו ארינה בלילה שבין רביעי לחמישי ושישי לשבת.

"זה משמעותי מאוד, לשבור את השיא של ריי אלן", אמר קארי רגע אחרי הבאזר האחרון, "רג'י מילר וריי אלן היו שני קלעים שעקבתי אחריהם כל חיי, וכל פעם שמזכירים אותי איתם זה דבר מיוחד. צריך לשמור על הפוקוס הזה בקליבלנד ולהשיג עוד ניצחון אחד, ואז עוד אחד".

סטף קארי קולע במשחק 2 בסדרת גמר ה-NBA
 

סטף קארי קולע במשחק 2 בסדרת גמר ה-NBA (רויטרס )

 

הווריורס פתחו עם ג'אוייל מקגי בחמישייה במקום קוון לוני, החלטה שהשתלמה כאשר הסנטר האתלטי הטביע בשתי ההתקפות הראשונות שלו, חלק מפתיחת 7/7, ובהמשך 10 מ-11, מהשדה. יתרון 6:15 למארחים שלח את טיי לו לפסק זמן ראשון, ממנו הקאבס חזרו עם האטת הקצב. ג'ורג' היל, שהחטאת העונשין הקריטית שקדמה למהלך ההוא של ג'יי.אר סמית' ליוותה אותו לאחר המשחק, הגיע עם רצון לכפר ועבד היטב בשני צדי המגרש, תוך ניצול מוטת ידיים של 2.03 כדי להקשות על שחקני הווריורס. 

למרות השטף ההתקפי של גולדן סטייט, הקאבס הצליחו לסחוט עבירות, לקטוף כמה ריבאונדי התקפה ולהישאר במשחק, כאשר סל ועבירה של קווין לאב הורידו את הפער ל-40:36. אבל משם סטף קארי פשוט העביר הילוך, התחיל לקלוע שלשות הזויות שרק הוא מסוגל בכלל לחשוב עליהן, והעלה את ההפרש לדו-ספרתי. זאת, בנוסף ליכולת משופרת של קווין דוראנט, שכנראה נעלב מכמה לברון היה דומיננטי ממנו במשחק 1, ולא רק חיפש את הסל, או את לברון עצמו בהגנה, אלא גם התעקש למצוא חברים פנויים אפילו כשהגיע למצבי זריקה נוחים יחסית.

הווריורס ירדו להפסקה עם יתרון 21-24 בריבאונד ו-4-12 בנקודות במתפרצת, ועם הגנה שהיתה ערוכה יותר וצפופה יותר בכל פעם שלברון תיכנן מהלך. זה לא מנע ממנו לסיים מחצית עם 15, 7 ו-8, אבל כאשר חבריו שאינם היל קולעים 7 מ-27 מהשדה - זו היתה בעיה. למרות שתי החטאות עונשין של קוון לוני, הווריורס ירדו להפסקה ביתרון 46:59.

לאורך כל העונה גולדן סטייט היתה ידועה כקבוצת רבע שלישי קטלנית, אבל דווקא הקאבס יצאו מחדרי ההלבשה חדים יותר. עם 4 מ-6 לשלוש, אחרי 3 מ-10 לשלוש בכל המחצית הראשונה, הם שלחו את סטיב קר לפסק זמן אחרי חמש דקות וחצי ובפיגור 72:66. הקאבס עוד נשארו קרובים עם 34 נקודות ברבע השלישי, אבל הווריורס לא הורידו את הרגל מהגז, ושלשה של דייויד ווסט מהפינה - השלשה הראשונה שלו מאז 4 בנובמבר - הורידה אותם להפסקה האחרונה בין הרבעים ביתרון 80:90.

קווין לאב במשחק 2 בסדרת הגמר

קווין לאב במשחק 2 בסדרת הגמר (רויטרס )

 


קארי, אחרי רבע שלישי שקט עם 2 נקודות בלבד, התעורר בתחילת הרביעי עם שתי שלשות רצופות, כולל אחת אחרי מוב אכזרי על לארי נאנס ג'וניור, והעלה את הווריורס שוב ל-13 הפרש.


"שון ליבינגסטון וג'אוייל מקגי נשארו מוכנים לרגע שבו יקראו להם", החמיא קארי לשני הווטרנים שקלעו יחד 11 מ-11 מהשדה. "ג'אוייל היה מדהים ואנרגטי ולשון יש ידיים יציבות והוא גורם לכך שירגישו אותו. קליי שיחק למרות הפציעה ונראה טוב, KD הוא אחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים כשחקן אול-אראונד. הוא לא נותן לכמה משחקים רעים לדכא אותו".

לברון ג'יימס נגד קווין דוראנט במשחק 2 בסדרת הגמר
 

לברון ג'יימס נגד קווין דוראנט / v,ezzu (גטי אימג'ס/אימג'בנק )

 

ג'יימס אמנם הגיע למשחק ה-32 בקריירה עם 25 נקודות בגמר ועקף בכך את מייקל ג'ורדן, ועל הדרך גם עקף את קארים עבדול ג'באר (1,317) והגיע למקום השני בנקודות בגמרים בכל הזמנים (ג'רי ווסט עדיין ראשון, עם 1,679), אבל אחרי שלא קיבל מנוחה, ברבע האחרון כבר נגמר לו האוויר. דוראנט, בינתיים, סיים עם 7/9/26 ב-10 מ-14 יעילים מהשדה, ואחרי שקארי קלע את השלשה התשיעית שלו, ושבר את השיא של ריי אלן מבוסטון במשחק 2 נגד הלייקרס ב-2010, הוא ירד לנוח, וכולם התחילו לארוז לנסיעה לקליבלנד.

"אין הרבה מה לעשות אחרי זריקות כאלה", סיכם ג'יימס ודיבר על השלשה המטורפת של סטף, "מלבד להוריד את הראש, ולהגיד - ג'ורג', לך תוציא את הכדור".