לא נראתה 25 ימים: "מלניה טראמפ לא תצטרף לנשיא בסינגפור"

בזמן שבבית הלבן לא מעדכנים כלל במצבה, הגברת הראשונה עדיין נעדרת והשאלות לגביה הולכות ומתגברות. לפי דיווחים, היא לא תצטרף לנשיא בכנס מדינות ה-G7 ובפגישתו עם קים

השאלות על מיקום המצאה של הגברת הראשונה, מלניה טראמפ, רק מתגברות הלילה (שני), לאחר שלא נראתה בציבור כבר 25 ימים והבית הלבן לא עדכן דבר על מצבה. לפי דיווחים במספר כלי תקשורת בארה"ב, הגברת הראשונה לא תצטרף לנשיא בכינוס מדינות ה-G7 בסוף השבוע הקרוב - אירוע שראשי המדינות מגיעים אליו באופן מסורתי עם בן או בת זוגם - והיא אף צפוי להחמיץ את מפגש הפסגה ההיסטורי בין דונלד טראמפ לשליט קוריאה הצפונית, קים ז'ונג און, בשבוע הבא בסינגפור. 

ביום רביעי האחרון היא ניסתה להפריך את השמועות בחשבון הטוויטר שלה וכתבה: "אני רואה שבתקשורת עובדים שעות נוספות ומעלים השערות בנוגע למקום המצאי ומעשיי. אין מה לדאוג, אני כאן, בבית הלבן, מרגישה נהדר ועובדת למען ילדים והעם האמריקני".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

בעקבות הצגת תיעוד חדש: הפרקליטות חזרה בה מאישום על רצח

תאונה קטלנית נוספת בכביש 66: בן 50 נהרג בהתנגשות עם משאית

נקלע לחוב לפני חתונה - וגנב נשק: פורסמו פרטי התקיפה בבית קמה

עם זאת, בעקבות הציוץ, שאינה אופייני לסגנונה, הועלתה תיאוריה בארצות הברית, לפיה את הציוץ כתב בכלל בעלה, דונלד טראמפ. זאת מאחר והדברים שנכתבו מתאימים לסגנון דיבורו וניסוחיו.

מלניה טראמפ, הגברת הראשונה של ארה"ב
 

מלניה טראמפ, הגברת הראשונה של ארה"ב(רויטרס)

 

התיאוריות השונות שעולות מתמקדות בעיקר במצב הבריאותי שלה אחרי ניתוח שעברה בכליות, שהוגדר תחילה כשגרתי. יש לציין כי בדרך כלל, כאשר היו בעיות לגברות ראשונות אחרות בעבר, אז הבית הלבן היה דואג ליידע את התקשורת אם זו בעיה בריאותית או בעיה אחרת. הפעם, אין כל תקשורת עם הבית הלבן. לכן נותרים עם הרבה מאוד סימני שאלה ומעט מאוד תשובות.

את הניתוח עברה טראמפ לפני כשבועיים, אולם היא שהתה בבית החולים יותר מהמתוכנן, ומאז כאמור לא נראו פניה בציבור. עיני התקשורת הבחינו בהיעדרותה מיד, אך ביום שני האחרון ניתנה הדוגמא המובהקת ביותר לכך, כשהנשיא הגיע ללא רעייתו לטקס הנחת הזר בבית הקברות הלאומי בארלינגטון שבווירג'יניה, אליו בדרך כלל בני הזוג מגיע יחדיו.

גם לשכתה של מלניה סירבה למסור פרטים על ההעידרות הממושכת, ורק צוין כי במהלך חודש יוני נראה את הגברת יותר. בינתיים, טוענים כי היא עסוקה בפגישות פנימיות בבית הלבן, אך גם את טענות אלו יש לקחת בערבון מוגבל. הקונספירציות על נסיבות היעדרותה מצביעות על משבר בחיי הנישואים, בעיות בריאותיות ואף שיתוף פעולה עם החוקר המיוחד רוברט מולר. יש כאלו הטוענים כי היא כותבת ספר בו תגלה את כל האמת על בן זוגה.