תיעוד נאשם ברצח בראשון לציון, חדשות עשר

בעקבות הצגת תיעוד חדש: הפרקליטות חזרה בה מאישום על רצח

אחרי שסרטון ממצלמות אבטחה, שפורסם לראשונה בחדשות עשר, הראה כי הנאשם ברצח בבת ים שהה במקום אחר דקות ספורות לפני המקרה, הוחלט לבטל את האישום נגדו

פרסום ראשון: הפרקליטות החליטה היום (ראשון) לחזור בה מכתב אישום על רצח, זאת בעקבות תיעוד שפורסם בשבוע שעבר בחדשות עשר, שבו ניתן לראות כי הנאשם בעבירה שהה במקום אחר בעת שבוצעה. כתבי האישום הוגשו נגד שני נאשמים, והיום הודיעה כאמור פרקליטת מחוז תל אביב לצוות ההגנה כי אחד מהם מבוטל.

לפני כשנתיים נעצרו יוסף טללה וזאור ממדוב בחשד לרצח דוד צ'צ'אשווילי בבת ים, בתום חקירה שארכה כמה חודשים, והוגש נגדם כתב אישום. עם זאת, כאמור, הראיה החדשה שהוצגה על ידי הסנגורים בבית המשפט מראה כי טללה לא היה יכול להספיק להגיע לזירת הרצח בזמן האירוע וערערה את כתב האישום כולו.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

לאחר שנשלח למעצר: סרבן הגט ירון אטיאס חתם על הסכם גירושים

תאונה קטלנית נוספת בכביש 66: בן 50 נהרג בהתנגשות עם משאית

הממשלה אישרה פה אחד את הרפורמה בחברת החשמל

על פי כתב האישום, מה שהוביל לכאורה לרצח היה קטטה שבה היה מעורב צ'צ'אשווילי בן ה-24, זמן קצר לפני כן. בתיעוד הקטטה נראים הוא וחברו רודפים אחרי ע', שנטש את האופנוע שלו באי תנועה וברח לתוך מרכז מסחרי. ב-15:26 התקשר ע' מחנות ירקות לחברו בחולון, שם, על פי כתב האישום, נמצאו גם טללה וממדוב. השניים יצאו לכאורה לבת ים על מנת להתעמת עם צ'צ'אשווילי, ומגיעים לרחוב רוטשילד בשעה 15:42, לאחר שהצטיידו, על פי כתב האישום, באקדח, עליונית שחורה וקטנוע.

 תיעוד נאשם ברצח בראשון לציון
 

תיעוד נאשם ברצח בראשון לציון( חדשות עשר)

 

המשטרה והפרקליטות היו משוכנעות כי השניים רצחו את צ'צ'אשווילי, וראיות שנאספו על ידי המשטרה במהלך החקירה הוצגו בבית המשפט. כחלק מחומר הראיות הציגה המשטרה את מצלמות האבטחה שנבדקו לאחר הרצח.

עם זאת, במהלך המשפט כאמור הציגו הסנגורים את התיעוד ממצלמות האבטחה מראשון לציון, שבו נראה טללה רוכב על אופנוע בשעה 15:28 - 13 דקות לפני הרצח. הראיה הזו הדהימה את הפרקליטות ואת שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב. הסנגורים טענו בבית המשפט כי גם אם יוסף היה נוסע לאסוף את חברו מחולון, ומשם היום ממשיכים לזירת הרצח, מסלול הנסיעה היה נמשך 18 דקות, והם היו מגיעים ארבע דקות לאחר הרצח. 

עו"ד משה יוחאי, המייצג את טללה, מסר כי "המשטרה, מרוב שהיא הייתה שבויה בתרחיש שהיא ציירה לעצמה ודמיינה לעצמה, היא לא הסתכלה על ראיות מסוימות שיכולות לזכות את הנאשמים". לדבריו, "ראינו את הנאשם, בזמן שהמדינה טוענת שהוא התכונן לרצח, נמצא לבד ונוסע על הקטנוע במקום מרוחק 20 דקות מזירת הרצח. אם החקירה הזאת הייתה מתנהלת כפי שחקירה במדינת ישראל אמורה להיות מנוהלת, כתב האישום לא היה מוגש".

עו"ד חיים אוחנה, המייצג את ממדוב, הוסיף כי "עלו מתוך חומרי החקירה ראיות של ממש שמוכיחות באופן ברור שהנאשמים לא היו יכולים לבצע את העבירה שמיוחסת להם". עו"ד נס אוחנה, המייצג גם הוא את ממדוב, הבהיר: "הצלחנו להגיע לחקר האמת ולהראות ראיה מזכה ששומטת את הקרקע תחת כל כתב האישום הזה".