תחנת הכוח בחדרה, גיא חיימוביץ'

הממשלה אישרה פה אחד את הרפורמה בחברת החשמל

לפי משרד האוצר, הרפורמה תביא להגברת התחרות במשק החשמל ולהתייעלות החברה. ההצבעה התקיימה בניגוד לדעת נתניהו, שאמר מוקדם יותר היום שיש צורך להעמיק בפרטי הרפורמה

הממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד את הרפורמה במשק החשמל שהוצעה על ידי משרדי האוצר והאנרגיה. ההצבעה התקיימה בניגוד לדעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר מוקדם יותר היום בישיבת שרי הליכוד כי יש צורך להעמיק ברפורמה טרם הצבעה בממשלה.

במסגרת הרפורמה, ימכרו כמחצית מאתרי הייצור של חברת החשמל. כמו כן, ניהול מערכת החשמל יופקד בידי חברה ממשלתית נפרדת. מצבת כח האדם של החברה תקטן בכ-25%, כש-1,800 עובדי החברה יפרשו מרצון. לדברי משרד האוצר, מהלכים אלה יביאו לפתיחת התחרות בתחום ייצור החשמל וייעלו באופן "חסר תקדים" את פעילותה של חברת החשמל.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

שיבושים בתנועת הרכבות בשדרות עקב שריפה בשל עפיפון תבערה

ההפגנות הגדולות בירדן זה שנים: אלפים מחו נגד העלאת מיסים

לאחר שבלע עשרות שקיות ניילון: לוויתן מת בחופי תאילנד

שר האוצר משה כחלון אמר בתגובה למעבר הרפורמה: "ההחלטה על הרפורמה התקבלה לפני 22 שנים, אבל שבע הממשלות הקודמות כשלו באתגר. אני יודע שכולם עסוקים במי ניצח ומי הפסיד אבל אני יכול כבר לגלות לכם מי המנצחים האמיתיים: אזרחי ישראל".

יבקש לשנות את החוק. כחלון
 

"הרפורמה תגביר את התחרות במשק החשמל". כחלון (חדשות עשר)

לדברי כחלון, "התעקשנו לאפשר ליצרנים הפרטיים למכור חשמל ישירות לאזרחים כי מגיע להם ליהנות מהתחרות וירידות המחירים שיבואו בעקבותיה לא פחות מלמגזר העסקי. ההטבה של חשמל חינם לא מתאימה למציאות הציבורית של ימינו ודרשנו לבטל אותה במסגרת הרפורמה. הרפורמה הזו מביאה למדינת ישראל בשורה כלכלית-חברתית עם פתיחת התחרות והשלכותיה, בשורה סביבתית עם צמצום השימוש בפחם ובשורה לאומית-אסטרטגית בשכלול ופיתוח משק החשמל הישראלי".

שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר: "הרפורמה סוללת את הדרך ליצירתו של משק חשמל יעיל, תחרותי ומודרני, ולזירוז המהלך שהתחלתי בו של סגירת התחנות הפחמיות ושל הפחתת זיהום האוויר בישראל".