נקלע לחוב לפני חתונה - וגנב נשק: פורסמו פרטי התקיפה בבית קמה

3 תושבי לקייה יואשמו במעורבות בחטיפת הנשק מהחייל בשבוע שעבר. לפי החשדות, הם פעלו על רקע פלילי ולא לאומני. עוד עולה כי הלוחם נאבק בחשודים - אך הם הצליחו להימלט

המשטרה הגישה היום (ראשון) הצהרת תובע נגד שלושה תושבי לקייה, החשודים שתקפו חייל צה"ל וחטפו את נשקו לפני שבוע בצומת בית קמה. לפי החשדות, שהותרו היום לפרסום, הרקע לאירוע היה פלילי ולא לאומני. הנשק שנחטף מהחייל אותר. על פי החשד, השלושה - בני 22, 18 ו-17, החביאו את הנשק בטרם נמלטו מהמשטרה.

תחילת המקרה ביום ראשון שעבר. לפי החשדות שהותרו היום לפרסום, העצורים ישבו במכונית מסוג טויוטה והובילו את החייל לשביל צדדי - שם תקפו אותו באכזריות וגנבו את נשקו. החייל, לוחם ביחידה מובחרת, ניהל איתם מאבק ואף הצליח להוריד חלק מהרכב, אבל השלושה הצליחו להימלט. שוטרי רהט הגיעו למקום והחלו במרדף בניסיון לאתר את החשודים.  

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

הממשלה אישרה פה אחד את הרפורמה בחברת החשמל

תאונה קטלנית נוספת בכביש 66: בן 50 נהרג בהתנגשות עם משאית

עם רובי פלסטיק ומדים: ילדים בעזה דימו חטיפת ישראלי והרג חייל

במהלך המרדף, כלי רכבם של החשודים התהפך, והם נטשו אותו והחלו להימלט רגלית. עם זאת, תוך כמה שעות התגלתה זהותם. למחרת נעצרו חמישה חשודים, קרובי משפחה מלקייה. החשוד המרכזי הוא בן ה-22, ועל פי החשד, הסיבה לחטיפת הנשק היא חתונתו הקרובה והעובדה שהוא שקוע בחובות. כלומר, הוא תכנן למכור את ה-M-16 שיגנוב.

נשק ה- M16 שנחטף ונמצא בשדות חוחבה ליד כביש 6
 

נשק ה- M16 שנחטף ונמצא בשדות חוחבה ליד כביש 6 (חדשות עשר)

 

בהתאם לכך לקח רכב ללא רשות מאחיו, נסע ליהודה ושומרון והצטייד בלוחיות זיהוי גנובות. לאחר מכן חזר לאזור מגוריו, החליף את לוחיות הרישוי וביחד עם אחיו ובן משפחתו, כך לפי החשדות, הם חיפשו קורבן באזור בית קמה, מכיוון שיש שם חיילים. השלושה הגיעו לאזור עם אקדח חרוזים, איתרו את החייל באותו צועד במקום, יצאו לעברו מתוך רכבם ולאחר מאבק ממושך כאמור חטפו ממנו את נשקו, תוך שהם נוהגים כלפיו באלימות ומאיימים עליו עם האקדח. 

לאחר הבריחה החביאו את הנשק בשדה חוחבה שליד כביש 6. לאחר מעצרם הודו במעשה, שחזרו אותו והובילו את החוקרים לנשק והאקדם המזוייף. 

במשטרה נסרט כי "עם קבלת האירוע, כוחות גדולים החלו בסריקות בהן התגלה רכב הפוך אשר נקשר לאירוע, וסופו במעצר החשודים. עם סיום מלאכת החקירה ביחידה מרכזית של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי, הוארך מעצרם פעם נוספת עד השישה ביוני, תוך כוונת התביעה להגיש כנגד המעורבים כתב אישום בגין המיוחס להם".

 כלי רכבם של החשודים בחטיפת הנשק של חייל צה"ל
 

כלי רכבם של החשודים בחטיפת הנשק של חייל צה"ל (חדשות עשר )