הנפילה בנתיבות, חדשות עשר

אזעקה נשמעה בחוף אשקלון ובשדרות; חיל האוויר תקף בדרום עזה

שלושה שיגורים שנורו מהרצועה לישראל יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. קודם לכן, צה"ל תקף 10 יעדי חמאס, ובהם אתרי ייצור ואחסון אמל"ח ומתחם צבאי, בשלושה מקומות שונים

אזעקות צבע אדום נשמעו הלילה (ראשון) בעיר שדרות, בחוף אשקלון ובמועצות המקומיות שער הנגב, שדות נגב ואשכול. צה"ל מסר בתגובה כי זוהו ארבעה שיגורי רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל, וכי שלושה מהם יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל.

דובר צה"ל מסר כי חיל האוויר תקף קודם לכן עשרה יעדים, בשלושה מתחמים של חמאס ברצועת עזה. בין היתר, הותקפו שני אתרים לייצור ולאחסון אמצעי לחימה וכן מתחם צבאי. עוד מסר דובר צה"ל כי התקיפה התבצעה "בתגובה לירי הרקטות ולאירועי הטרור שהוביל ואפשר ארגון הטרור חמאס במהלך סוף השבוע, ובהם השלכת רימון ומטענים, ניסיונות לפריצת הגדר, פגיעה בתשתיות ביטחונית ושריפת שטחים בשטח ישראל על ידי עפיפוני ובלוני תבערה". 

בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי התקיפה בוצעה באזור חאן יונס ורפיח בדרום הרצועה, וכן בשכונת שג'אעיה, שבמזרח העיר עזה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בכיר ישראלי: אין הסדר חדש על נוכחות איראן בדרום-מערב סוריה

מבוכה בהכנות לפסגה: מי ישלם על מלון הפאר של קים ז'ונג און?

העימותים ברהט: אחד החשודים נעצר שוב - בחשד שהפר את מעצר הבית

 צהל תקף בעזה
 

 תקיפת צה"ל בעזה (חדשות עשר)

 

שלוש אזעקות צבע אדום נשמעו אמש במועצה האזורית אשכול. מדובר צה"ל נמסר כי "זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שיגור אחד יורט על ידי מערכת כיפת ברזל והשני נפל ככל הנראה בשטח רצועת עזה". מהמועצה האזורית הובהר כי לא ידוע על נפגעים או על נזק. לפני כן, תושבים דיווחו על שמיעת קולות פיצוצים ונערכו סריקות במרחב. 

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, מסר כי "אירועי השבוע החולף באשכול אינם עונים להגדרה של שקט. לא נהיה מוכנים למציאות של ירי ספורדי לשטחנו". לדבריו, "אנו נמצאים בקשר שוטף עם הצבא, ובהערכות המצב האחרונות אין שינוי בהנחיות לתושבים".

"עודכנו על ידי הצבא שכיפת ברזל נפרסה במרחב המועצה ומהווה נדבך חדש נוסף ומשמעותי מבחינתנו להגנה עלינו", הבהיר ירקוני, "הוכחה לכך הוא היירוט המוצלח הערב של הרקטה על ידי כיפת ברזל. אנו סומכים על צה"ל שיידע לקבל את ההחלטות הנכונות יחד עם הדרג המדיני להחזרת השקט לטווח הארוך".

מוקדם יותר אתמול פרצו שריפות בכמה מוקדים בעוטף עזה, כתוצאה מעפיפוני תבערה. שריפה גדולה פרצה בשמורת כרמיה, ככל הנראה גם כן בשל עפיפון תבערה. ארבעה מטוסי כיבוי ו-12 צוותי כיבוי פעלו במקום במשך כמה שעות, עד שהושגה שליטה על האש, בסיוע של חיל האוויר, מחשש שהאש תתפשט לחממות של מושב נתיב העשרה. מרשות הטבע והגנים נמסר כי ההערכה היא כי נשרף כשליש משטח השמורה.

כמו כן, כוח צה"ל סיכל ניסיון פגיעה בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל. הכוח זיהה חוליית מחבלים בעת שחצתה את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. הכוח הגיע לנקודה וביצע ירי לעברם, ובעקבות הירי החשודים נמלטו לשטח הרצועה.