ישראל כץ, חדשות עשר

כץ על סערת ההאזנות: "ראש המוסד לשעבר מנסה להתנגח ברה"מ"

שר המודיעין טען בתוכנית "המטה המרכזי" כי פרדו "היה ראש מוסד טוב, אבל הוא שוגה". הוא הבהיר: "ראש הממשלה הכחיש שביקש להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד - לי זה מספיק"

השר לענייני מודיעין ותחבורה ישראל כץ התייחס אתמול (שבת) בתוכנית "המטה המרכזי" לטענות כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להאזין לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ולראש המוסד לשעבר תמיר פרדו. "הנהלים ברורים, הפרוצדורה שקופה", אמר, "כמו שראש השב"כ הבהיר בצורה ברורה, לא הייתה בקשה להאזין ספציפית לראש המוסד ולרמטכ"ל". 

לדבריו, "אני מכיר את תמיר פרדו. הוא היה ראש מוסד טוב. הוא אדם טוב". כץ הוסיף: "אני חושב שהוא שוגה, יחד עם עוד אנשים, שמתחילים לדון בסודות המדינה, תוך כדי ניגוח פוליטי עם ראש הממשלה". עם זאת, הוא טען כי "הציבור לא מושפע מזה. הם לא משיגים את המטרה הפוליטית".

"ראש הממשלה הכחיש שביקש לשים האזנות על הרמטכ"ל וראש המוסד - לי זה מספיק", הבהיר כץ. "הסיפור זה ההתנגחות. הייתה מתיחות כזו או אחרת".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מבוכה בהכנות לפסגה: מי ישלם על מלון הפאר של קים ז'ונג און?

דליקות בעוטף עזה עקב עפיפוני תבערה: שליש משמורת כרמיה נשרף

ניסיון פיגוע דריסה בחברון: אין נפגעים, המחבל נורה ונהרג

 ישראל כץ
 

ישראל כץ (חדשות עשר)

 

שלשום הגיב ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, באופן פומבי לפרסום בתוכנית "עובדה" עם אילנה דיין, לפיו קיבל הנחיה ב-2011 להאזין לרמטכ"ל דאז בני גנץ ולראש המוסד תמיר פרדו. לדבריו מדובר בפרסום שאינו נכון. 

"איני נוהג בדרך כלל להתייחס בתקשורת לשיח המקצועי המתקיים בין ראש ממשלה לראש שב"כ", כתב כהן בהודעה שפרסם, "אולם, הפרסומים בתקשורת אודות הנחיות של ראש הממשלה שניתנו כביכול לראש השב"כ יורם כהן להאזין ספציפית לטלפונים של הרמטכל גנץ וראש המוסד פרדו - אינם נכונים". 

גם ראש הממשלה התייחס לפרסום וטען כי מדובר ב"שקר מוחלט", כהגדרתו. "ההאזנות האמיתיות שלו הן לחלונות הגבוהים, לשלישיית גשר הירקון, לאריק איינשטיין, ליהורם גאון, לשמוליק קראוס ולג'וזי כץ", אמר בהומור. בהמשך דבריו אמר רה"מ כי הוא אף נוטה להאזין גם "לשירי הביטלס, ללהקת אבבא ואפילו לחבר'ה מהיום", לדבריו.

לפי הדיווח, בחודשים אחרי שפרדו וגנץ נכנסו לתפקידיהם, ביקש נתניהו למנוע דליפה של מידע בטחוני רגיש, זאת על רקע חוסר אמון בצמרת הביטחונית ומתוך חשש להדלפות. בדיון מיוחד שנערך בנושא, ביקש נתניהו מכהן לעשות שימוש ב"יכולות המיוחדות" של השב"כ לצורך "פיקוח" גורף וחריף, שכולל האזנה לטלפונים של שורת שותפי סוד, ביניהם הרמטכ"ל וראש המוסד.