שריפה בשמורת כרמיה, חדשות עשר

דליקות בעוטף עזה עקב עפיפוני תבערה: שליש משמורת כרמיה נשרף

הושגה שליטה על הדליקה הגדולה בשמורה, אולם חלק גדול ממנה עלה באש. שלוש שריפות נוספות באזור כובו • נעצרו כמה חשודים שניסו לחצות את גדר הגבול מרצועת עזה

לאחר יום מתוח אתמול בגבול רצועת עזה, פרצו היום (שבת) שריפות במספר מוקדים בעוטף, כתוצאה מעפיפוני תבערה. שריפה גדולה פרצה בשמורת כרמיה, ככל הנראה גם כן בשל עפיפון תבערה. ארבעה מטוסי כיבוי ו-12 צוותי כיבוי פעלו במקום במשך כמה שעות, עד שהושגה שליטה על האש, בסיוע של חיל האוויר, מחשש שהאש תתפשט לחממות של מושב נתיב העשרה. מרשות הטבע והגנים נמסר כי ההערכה היא כי נשרף כשליש משטח השמורה.

דליקה גדולה נוספת פרצה בשדה בכיסופים וליד קיבוץ ניר עם. צוותי כיבוי גדולים, יחד עם אנשי קק"ל, הצליחו כעבור כמה שעות להשתלט על האש. שריפה נוספת פרצה באזור, ותושבי נתיב העשרה התבקשו להשתמש ביציאת המילוט מהיישוב למשך זמן קצר, עד שכובתה האש. 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

העימותים ברהט: אחד החשודים נעצר שוב - בחשד שהפר את מעצר הבית

דיווח: הבית הלבן נערך לפסגה אפשרית בין טראמפ לפוטין

קומנדו על הגדר: עם יחידת מגלן על גבול הרצועה

בווידאו: מטוסי כיבוי בשמי עוטף עזה

מוקדם יותר היום, סיכל כוח צה"ל ניסיון פגיעה בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל. הכוח זיהה חוליית מחבלים בעת שחצתה את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. הכוח הגיע לנקודה וביצע ירי לעברם, ובעקבות הירי החשודים נמלטו לשטח הרצועה.

 חוליה שניסתה לחצות את גדר המערכת (ארכיון, דובר צה"ל)
 

החוליה שניסתה לחצות את גדר המערכת בדרום רצועת עזה( דובר צה"ל)

 
החוליה שניסתה לחצות את גדר המערכת בדרום רצועת עזה
 

החוליה שניסתה לחצות את גדר המערכת בדרום רצועת עזה( דובר צה"ל)

 

בווידאו: השריפה בשמורת כרמיה

אתמול במסגרת העימותים על הגדר הופרחו מספר עפיפוני תבערה לעבר יישובים בעוטף עזה, בהם מפלסים, בארי, נחל עוז וכפר עזה. על כל השריפות הושגה  בסופו של דבר שליטה. בעקבות השריפות, חבר הכנסת חיים ילין אמר כי "כואב לראות שדות שלמים עולים באש. הקבינט חייב להגיב גם לטרור העפיפונים שלא נפסק".

במסגרת צעדות, נהרגה אתמול צעירה ועוד כ-100 פלסטינים נפצעו בעימותים עם כוחות צה"ל סמוך לגדר, בהם אחד במצב קשה, כך אישר משרד הבריאות בעזה. מוקדם יותר, שני פלסטינים נפצעו לאחר שניסו לחבל בגדר הרצועה, זמן קצר לפני שהעימותים בגבול התחדשו במסגרת אירועי "צעדת השיבה", זה יום שישי העשירי ברציפות. מארגני המחאה, שהוציאה כ-300 פלסטינים בחמישה מוקדים על גדר הגבול, טענו כי ההפגנות עמדו בסימן "מעזה לחיפה, אחדות של דם וגורל משותף".

צה"ל הגיב להתפרעויות בירי גז מדמיע. במקביל, פלסטיני נפצע מכדור גומי בכפר קדום במסגרת הפגנות בגדה המערבית. "ארגון הטרור חמאס מנסה שוב ושוב להפוך את מרחב הגדר למרחב אלימות ולחימה תת- ועל-קרקעי. צה"ל לא יאפשר זאת וימשיך לפעול על מנת להבטיח את ביטחונם של תושבי מדינת ישראל", נמסר היום.

בווידאו: הפרות הסדר האלימות בגבול הרצועה אתמול. (צילום: דובר צה"ל)

 שריפה בקיבוץ ניר עם
 

שריפה בקיבוץ ניר עם( עמית שגב)