"זיכרון שילווה אותי כל חיי": הישראלי הראשון שסיים את הג'ירו

גיא שגיב הפך לרוכב האופניים הישראלי הראשון שמסיים גרנד טור, לאחר שהגיע לקו הסיום של המירוץ. "כשעמדתי על קו הזינוק הרגשתי שאני מרחף והאדמה רועדת סביבי"

גיא שגיב הוא הרוכב הישראלי הראשון שסיים גרנד טור אחרי שהגיע לקו הסיום של הג'ירו ד'איטליה ביום ראשון האחרון. מרוץ שכזכור התחיל בכבישי ישראל לפני שהמשיך את המסלול בארץ המגף. הרוכב בן ה-23 מגבעת ניל"י, סיפר על התחושות להשתתף במרוץ: "כשעמדתי על הרמפה של קו הזינוק הרגשתי את האדמה רועדת מסביבי. הקהל היה מטורף והרגשתי שאני מרחף על הכביש. הרגעים האלה נצרבו בזיכרוני וילוו אותי כל החיים".

שגיב, שהשתייך לקבוצת "Israel Cycling Academy", לא היה הישראלי היחיד שהתחיל את המרוץ. גיא ניב זינק יחד איתו, אך נאלץ לפרוש לאחר חמישה ימים. "הוא הרגיש לא טוב וסבל מחום וסחרחורות. אחרי שעתיים קיבלתי הודעה באוזנייה שהוא פרש. התבאסתי מאוד בשבילו ובשביל הקבוצה – זה ללא ספק היה רגע עצוב".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

חשד לפשע שנאה בשומרון: תיעוד - ניקוב צמיגים וכתובות נאצה

הרוגה ומאה פצועים סמוך לגדר הרצועה; שריפות במספר מוקדים

פנייה לשגריר ארגנטינה: שקלו מחדש הופעת הנבחרת בירושלים

גיא שגיב, רוכב ישראלי בג'ירו ד'איטליה
 

גיא שגיב, רוכב ישראלי בג'ירו ד'איטליה (סייקלינג אקדמי )

 

למרות הפרישה המוקדמת של ניב, שגיב אמר כי "המקרה נתן לי פרופורציה. הגוף שלי היה בשפל אבל זה העיר אותי ונתן לי זריקת מרץ". אחד האתגרים הגדולים ביותר במרוץ הוא רכיבה של 200 ק"מ בממוצע ביום. "אופניים זה גם ככה ספורט קיצוני שבודק את הגבולות שלך, ובמרוץ כזה הגבולות נמתחים עוד יותר", סיפר שגיב.

שגיב מבין שהוא עדיין לא שייך לשורה הראשונה של הרוכבים בעולם וכי השתתפותו במרוץ נבעה מכך שהקבוצה הישראלית חיפשה רוכבים כחול-לבן: "אם היינו אירופים לא היינו מקבלים חוזה בקבוצה כזאת. אני לא ברמה שלהם". עם זאת, שגיב מנסה לשאוב עידוד מהתחרות: "המטרה הייתה לשפר את היכולות שלי ואת העמידה המנטלית בתנאים הקשים. אני סקרן לגלות מה זה עשה לגוף שלי".

 רוכב האופניים הישראלי גיא שגיב

רוכב האופניים הישראלי גיא שגיב (סייקלינג אקדמי)