פנייה לשגריר ארגנטינה: שקלו מחדש הופעת הנבחרת בירושלים

ח"כ יוסף ג'בארין פנה לשגריר על מנת שנבחרת ארגנטינה תשנה את מיקום המשחק. "שולח מסר מסוכן, מסי אינו יכול להפנות עורף לקורבנות הפלסטיניים"

בווידאו: מבקר המדינה יבדוק הטענות בנוגע למכירת הכרטיסים למשחק

ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) ‏פנה היום (שישי) לשגריר ארגנטינה בישראל וביקש ממנו כי ארצו תשקול מחדש את הופעת נבחרת ארגנטינה בירושלים.

"הדגשתי שהמשחק, בצל הרג הפלסטינים בעזה והעברת שגרירות ארה״ב לירושלים, שולח מסר מסוכן לממשלת ישראל, שהעולם מתעלם מההפרות הגסות של זכויות האדם שהיא מבצעת", אמר ג'בארין, "מסי אינו יכול להפנות עורף לקורבנות הפלסטיניים".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

שברה שורות: אישה בשם קריסטל נעצרה בגין החזקת מת'

דיווח: אחרי מעבר השגרירות, טראמפ שוקל שינויים בקונסוליה בי-ם

חשד לרצח: גופתו של היהלומן שנעדר מיום רביעי - אותרה ביער

ג'בארין כתב בין השאר במכתבו כי "שאני מאוד מקווה שהגופים הרלוונטים בארגנטינה ישקלו מחדש לקיים המשחק כרגיל. אל תהסס לפנות אלי במקרה שתרצה לבדוק את הנושא, או כל נושא רלוונטי אחר, לעומק".

מבקר המדינה יוסף שפירא הודיע אתמול כי יפתח בבדיקת הטענות על מכירת הכרטיסים למשחק הנבחרת בכדורגל מול ארגנטינה, שייערך בסוף השבוע הבא. "בהמשך‏ לפנייתך ובהמשך‏ למידעים‏ נוספים ‏שהגיעו ‏למשרדי, ‏ובמסגרת ‏ביקורת ‏העוסקת ‏בחגיגות ‏לשנות ‏ה-70 למדינה,‏ החליט‏ מבקר ‏המדינה לעשות ‏בדיקה‏ ראשונית ‏של‏ הנושא", נמסר מלשכת המבקר, בתגובה לפנייתו של ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני).

 ליונל מסי
 

יגיע לישראל. מסי (רויטרס )

 

כבל פנה למבקר בדרישה לבחון טענות על חלוקת הכרטיסים למשחק ועל שמירתם למקורבים. "מפנייה שהגיעה ללשכתי ובעקבות ידיעות שהתפרסמו לאחרונה בתקשורת, עולה כי על אף ההצהרות של התאחדות הכדורגל ומשרד התרבות והספורט, בפועל הוצע לציבור הרחב רק מספר מצומצם של כרטיסים בעוד שרובם המכריע של הכרטיסים נמכרו למקורבים", נכתב בפנייתו של כבל. לדבריו, "הגעת נבחרת ארגנטינה על שלל כוכביה לישראל היא יום חג של ממש לאוהדי הכדורגל ואם יש אמת בפנייה הרי שמדובר בהתנהלות חמורה ביותר".  

בתחילת השבוע דווח כי עובדי ציבור במשרד הספורט קיבלו הזדמנות לרכוש כרטיסים למשחק במחיר מלא, שני כרטיסים לעובד, כאשר יש להם מספר כרטיס משוריין. ממשרד התרבות והספורט נמסר: "משרד התרבות והספורט נוטל חלק במימון המשחק של ארגנטינה ישראל במסגרת פעילות שנות ה-70 למדינה. לאור האמור המשרד אפשר לעובדים לרכוש עד שני כרטיסים לעובד, כאשר מספר הכרטיסים  הוגבל לכ-200 כרטיסים, וזאת במסגרת פעילות לרווחות העובד. למען הסר ספק, העובדים נדרשים לממן את הכרטיסים במחיר מלא".