תן לאדם דג: הדיג בים התיכון נאסר למשך חודש - והדייגים זועמים

רשות הטבע והגנים הכריזה כי הדיג ייאסר בחודש יוני במטרה להפסיק את הדילול הנרחב של הדגים. לא כל הדייגים מרוצים: "אנחנו נשב בבית, במה נעבוד?"

הדייגים בנמל הדיג בעכו קיפלו היום (חמישי) את הרשתות ודוממו את הסירות לתקופה של לפחות חודש ימים. הסיבה: ברשות הטבע והגנים החליטו כי על מנת לאפשר לדגים בצד הישראלי של הים התיכון להתרבות בחופשיות, יש לאסור כבר ממחר ולמשך חודש ימים את המשך הדיג.

"עונת הרבייה היא העונה המוקדמת יותר שבה הדגים מתקרבים לסלע לכן הדיג שמוגבל זה הדיג החופי. בסופו של דבר, האינטרס הוא משותף - שמירה על משאב הדגה והדייגים כמובן רוצים שיהיו דגים", אומר רותם שדה, פקח ימי ברשות הטבע והגנים. מנגד, הדייג חוסם זקורי אמר לחדשות עשר: "בקושי אתה מוציא דגים וגם פועלים נגדך". "חודשיים אתה יושב בבית, מה תעשה? במה תעבוד?", מוסיף טארק חלאווני, דייג שמתגורר בעכו.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרשת המעונות: ניר חפץ העיד לראשונה במשטרה

ישראל: אסד יוכל להישאר בשלטון - אם האיראנים יעזבו את סוריה

תיעוד: בן 20 מרכיב נערה על אופניים - ורוכב שיכור בכביש מהיר

 דייגים בעכו
 

דייגים בעכו(חדשות עשר )

 

בתוך כך, הדייגים המתוסכלים מפנים אצבע מאשימה אל הגורמים שמזהמים את הים - מראש הנקרה עד חופי עזה. "הצינורות של המפעלים זורקים את כל האבקה לים. הרסו את הים, אין דגים בים", אומר חלאווני.

עם זאת, איסור הדיג לא אמור להשפיע על האספקה לחנויות. אותם סוגי דגים יגיעו לשווקים בחודשים הקרובים מאפריקה ואירופה ובאותו המחיר. וכך, בחודש הקרוב, הדייגים יישארו ללא פרנסה - קרועים בין הצורך לשוב מהר אל הים לבין התקווה להרבה יותר דגים בריאים.