המחאה נגד העסקת חיים רמון: אף ח"כית לא נרתמה למאבק

תא הסטודנטיות באוני' ת"א פנה לכמה מנציגות הציבור, אך הן סירבו להתבטא נגד העסקתו של השר לשעבר שהורשע במעשה מגונה. במקביל, רמון ממשיך לאיים בתביעת יוזמות המחאה

תא הסטודנטיות באוניברסיטת תל אביב פנה היום (חמישי) למספר חברות כנסת בבקשה לקבל את תמיכתן במאבקן נגד העסקתו של חיים רמון כמרצה במוסד האקדמי, אך אלו סירבו לקחת חלק במחאה. הסטודנטיות פנו לחברות הכנסת המזוהות בעיניהן כבעלות תפיסת עולם פמיניסטית, וציפו שהנושא יהיה קרוב לליבן, אך אלו אף נמנעו מלהתבטא בעניינו של רמון מאז שפורסמה הפרשה. 

אתמול פורסם לראשונה בחדשות עשר כי רמון, שהורשע במעשה מגונה בחיילת, צפוי ללמד בשנת הלימודים הקרובה קורס אקדמי באוניברסיטת תל אביב. סטודנטיות מהתא לקידום נשים, "תל אביביות", שמעו על הכוונה להעסיק את רמון כמרצה, והעבירו בימים האחרונים מכתב מחאה חריף לראשי המוסד, שבו הן דורשות לבטל את ההחלטה.

 השר לשעבר חיים רמון
 

השר לשעבר חיים רמון (חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

פרשת המעונות: ניר חפץ העיד לראשונה במשטרה

תיעוד: בן 20 מרכיב נערה על אופניים - ורוכב שיכור בכביש מהיר

דיווח: כוחות איראן וחיזבאללה נערכים לנסיגה מדרום סוריה

רמון לא נשאר חייב, ובריאיון טלפוני לתכנית הבוקר עם אור הלר ומירי נבו, הוא כינה את את תא הסטודנטיות "קבוצת טרור פמינסטי קיצוני". בהמשך השיחה הציב רמון אולטימטום בפני הסטודנטיות, והצהיר כי אם לא יתנצלו תוך 48 שעות הוא יגיש תביעת דיבה נגדן. הערב, הוא סיפר לחדשות עשר: "אני אוסף שמות של אותן סטודנטיות שכתבו את המכתב, ומתכוון לממש את התביעה אם הן לא יתנצלו עד תום האולטימטום".

"הוא מוזמן לנסות, המונח המשפטי 'עבריין מין' מתייחס לאדם שביצע עבירה כדוגמת זו שהוא ביצע, ולכן אין שום סיכוי שאנחנו חוזרות בנו מהאמירה הזאת", אמרה הדר שגיא, יושת ראש תא "תל אביביות" באוניברסיטת תל אביב. "אם אוניברסיטת תל אביב מעוניינת לפתוח בתכנית לשיקום עבריינים זה דבר מבורך בעיניי. לא כמרצים", הוסיפה.