בנימין ושרה נתניהו מגיבים לפרסומים נגד אשת רה"מ, ללא קרדיט

שרה נתניהו מגיבה לטענה שניסתה לתקוף את גרונר: "קטנוני והזוי"

בצאתה מניחום אבלים בבית משפחת החייל שנהרג ברמאללה, התייחסה אשת רה"מ לדיווח בהארץ לפיו ניסתה לתקוף פיזית את מנכ"ל משרד רה"מ. "אין מילים לתאר את ההזיה של השקרים"

  • פורסם ב:
  • 31/05/2018 20:19
  • |
  • עודכן ב:
  • 01/06/2018 00:10
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה, הגיבה אמש (חמישי) לדיווח ב"הארץ" מפי מקורות במשרד ראש הממשלה לפיו ניסתה לתקוף פיזית בתחילת השנה את מנכ"ל משרד ראש הממשלה הפורש, אלי גרונר.

"אין לי מילים לתאר את ההזיה של השקרים האלה שנמשכים כבר למעלה מעשרים שנה", אמרה נתניהו בסרטון שצולם לאחר ניחום אבלים בבית משפחת לוברסקי, שבנה נהרג במהלך פעילות מבצעת ברמאללה בשבוע שעבר. "שקרים מגמתיים כל כך ומרושעים עלי, על ידי התקשורת הישראלית. זה פשוט, גודל הפרופורציה, מראה כמה שזה כל כך קטנוני והזוי וקטן", הוסיפה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ישראל: אסד יוכל להישאר בשלטון - אם האיראנים יעזבו את סוריה

תיעוד: בן 20 מרכיב נערה על אופניים - ורוכב שיכור בכביש מהיר

דיווח: כוחות איראן וחיזבאללה נערכים לנסיגה מדרום סוריה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס אף הוא לפרסום. "אני מייחל שהתקשורת הישראלית תגיד פעם אחת מילה אמיתית על רעייתי שרה כרעייה, כאם, כבת, כמי שעושה כל כך הרבה דברים טובים לציבור בישראל - מחיילים ומשפחות שכולות ועד ניצולי שואה אבל כנראה שהיום הזה רחוק".

בנימין ושרה נתניהו מגיבים לפרסומים נגד אשת רה"מ
 

בנימין ושרה נתניהו מגיבים לפרסומים נגד אשת רה"מ( ללא קרדיט)

 

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) הגיב לסרטון שפורסם ואמר: ״זהו ניצול ציני מביש ומכוער של מותו של חייל שנפל בעת מילוי תפקידו והכפפתו לצרכים אישיים ופוליטיים. ראש הממשלה ורעייתו חצו כאן כל גבול אנושי ומוסרי בסיסי וחיללו את זכרו של סמר רונן לוברסקי לצורך קמפיין אישי".

כאמור, "הארץ" דיווח מוקדם יותר מפי מקורות במשרד ראש הממשלה כי שרה נתניהו ניסתה לתקוף פיזית את גרונר בתחילת השנה. לדברי המקורות, גרונר לא נפגע, והדף אותה מעליו בכוח עד שבכיר אחר במשרד הפריד ביניהם. המקורות אמרו כי הרקע לעימות היה מחלוקת על מימון הוצאות ביתם הפרטי של בני הזוג נתניהו בקיסריה.


לפי הדיווח, נתניהו העלתה דרישה למימון שיפוץ הבית בקיסריה, ניסתה ליצור קשר עם גרונר בנוגע לדרישה אך הוא לא ענה לה. כשהגיעה למשרד ראש הממשלה ופנתה לגרונר יחד עם בכיר נוסף במשרד, השיחה ביניהם עלתה על שרטון והיא הסתערה לעבר המנכ"ל. הבכיר הנוסף אחז בה ובלם אותה.

נוסף לכך, דווח כי לאחר העימות עם נתניהו שקל גרונר להתפטר מתפקידו באופן מיידי. הוא שוחח על כך עם יואב הורוביץ, ראש הסגל בלשכת נתניהו, שאמר כי יעביר את התקרית לידיעת ראש הממשלה. ראש הסגל הבטיח כי נתניהו יפעל לכך שהדברים לא יחזרו על עצמם. לדברי המקורות שמכירים את פרטי המקרה, ראש הממשלה עצמו לא שוחח על כך עם גרונר.

גרונר הכחיש את הדיווח. מטעמו של ראש הממשלה נמסר לאחר הפרסום: "עוד אגדות נוסח סרנה". בלשכת ראש הממשלה סירבו להשיב לשאלת חדשות עשר האם בין נתניהו וגרונר הייתה אינטראקציה כלשהי באותו היום.

 מנכל משרד ראש הממשלה אלי גרונר יחד עם נתניהו
 

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הפורש אלי גרונר יחד עם נתניהו (לע"מ)

 

עוד נכתב ב"הארץ" כי ימים אחדים לאחר התקרית, ב-13 בינואר, יצאו בני הזוג נתניהו לביקור רשמי בהודו. העיתונאי בן כספית חשף כי גרונר לא הצטרף למטוס ראש הממשלה, אלא הגיע יום לאחר מכן בטיסה מסחרית. בתחילה גרונר טען כי נשאר ארצה בשל אירוע משפחתי, אך לטענת מקורות במשרד, הסיבה לכך היתה התקרית. בחזרה לארץ נסע גרונר עם המשלחת ועם בני הזוג נתניהו.

מוקדם יותר השבוע פורסם כי גרונר הודיע לרה"מ על כוונתו לסיים את תפקידו. נתניהו הודה לו על שירותו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי. גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת.

גרונר שקל לעזוב כבר תקופה ארוכה את תפקידו. גורמים במערכת הפוליטית אמרו לחדשות עשר כי היו לו יחסים מתוחים עם אשת ראש הממשלה. גרונר עצמו הכחיש כמה פעמים את הדברים בשיחות עם עיתונאים.