מחאת הנכים חוזרת: איילון דרום נחסם לתנועה לזמן קצר

בצל הדרישה להשוות את קצבאות הזקנה והנכות לשכר המינימום, הגיעו כ-150 אנשים לאזור קניון עזריאלי שבתל אביב בשעות העומס - ולאחר מכן המשיכו לציר המרכזי

רגע לפני סוף השבוע - פקקים: כ-150 בני אדם הפגינו היום (חמישי) בסמוך לאזור קניון עזריאלי שבתל אביב ושיבשו את תנועת כלי הרכב, זאת במחאה על גודל קצבאות הזקנה והנכות והדרישה להשוות אותן לשכר המינימום. במהלך ההפגנה, נחסמו לסירוגין נתיבי תנועה שונים. לאחר שההפגנה הסתיימה, חלק מהמפגינים הגיעו לאיילון דרום וחסמו אותו לתנועה לזמן מה במחלף ההלכה. המשטרה נמצאת במקום ופועלת לשחרור עומסי התנועה.

החוק להעלאת קצבאות הנכים אושר בחודש פברואר. 84 חברי כנסת תמכו ולא היו מתנגדים. כמו כן, כלל ההסתייגויות שהוגשו להצעת החוק לא התקבלו. לפי הנוסח שאושר, הסכום הסופי הוא פחות ממה שהובטח לנכים לפני מספר חודשים, והקצבה תעמוד על 3,700 שקלים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיווח: כוחות איראן וחיזבאללה נערכים לנסיגה מדרום סוריה

מזג אוויר משוגע: מאי היה החם והגשום ביותר מתחילת המדידות

אלקין הודיע רשמית: אני מתמודד לראשות העיר ירושלים

 הפגנת נכים וקשישים במחלף השלום שבתל אביב
 

הפגנת נכים וקשישים במחלף השלום שבתל אביב (חדשות עשר)

 

חבר הכנסת יואב קיש (הליכוד), מיוזמי הצעת החוק, ברך לאחר אישורה ואמר: "עברו כמעט 3 שנים והגענו לקו הסיום. אני, כמו רבים בבית הזה תמיד נעמוד לצד האוכלוסיות המוחלשות שצריכות את העזרה. החקיקה הזו היא חקיקה היסטורית. היום העברנו הצעת חוק שהמשמעות שלה היא 4.3 מיליארד שקלים לטובת הנכים".

בעבר, הבטיחה הממשלה כי הקצבה תגיע לגובה של 4,050 שקלים, אך בסופו של דבר נקבע כי בתום כל הפעימות, היא לא תפחת מ-3,700 שקלים. ח"כ דוד ביטן הודה אז כי בממשלה לא עמדו בהסכמות עם ארגוני הנכים: "בהסכם עם ההסתדרות הסכומים לא היו מדויקים, חישוב מסודר של האוצר הראה זאת".

ח"כ אילן גילאון, שלא השתתף בהצבעה הסופית בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות על הצעת החוק התנצל בפני הפעילים: "אני מבקש סליחה ומחילה מכל מי שיושב כאן. מילה היא לא מילה והסכמה היא לא הסכמה. ההחלטה הנוכחית גבוהה מאוד לעומת מה שהיה, אבל זה היה משא ומתן של עורמה. אנחנו לא מגיעים לסכומים שקבענו אפילו בפשרה השלישית שלנו. כל מיני פרופסורים נשכרו כדי לבלבל את כולם ולעשות הסחת דעת".