הרצח בשפלה: "סאמר ומשפחתה לא היו קשורים לעולם הפשע"

חאדר אבו סייף סיפר ב"חמש עם רפי רשף" על תחושותיו לאחר שנודע לו כי חברתו הטובה נורתה למוות מרכב חולף ליד ראשון לציון. "זה בא כרעם ביום בהיר"

חאדר אבו סייף, חברה הטוב של סאמר חטיב, שנהרגה בתחילת השבוע כתוצאה מירי שבוצע לעברה מרכב חולף, שיתף במעט מהתחושות הקשות המלוות את קרוביה של הנרצחת בימים האחרונים. בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" הוא חשף פרטים על אודות ילדותם המשותפת ביפו: "שגרת החיים לא הייתה הכי רגועה, נוחה, או רגילה לבני נוער – מתחילת כיתה ז' ועד סוף כיתה י' נרצחו אצלנו בשכבה חמישה נערים בדרך כזו או אחרת".

בתשובה לשאלה על הסיבה לרציחות הרבות בקרב האוכלוסייה הערבית בעיר, ענה אבו סייף: "כל מני סכסוכים, בלאגנים עם משפחות פשע – לא משהו שאני מודע אליו", והוסיף: "עד המקרה הזה מעולם לא הייתי מעורב בזה רגשית".

"מעולם לא שמעתי את שמה של סאמר, או אפילו את שם משפחתה, נקשר בשום צורה לעולם הפשע. זה בא כרעם ביום בהיר, ולא הייתה לי שום אינדיקציה שזה יהיה סופה", סיפר, ובנימה אישית אמר: "אני לא יודע מה קרה, אבל אני כן יכול להגיד שזה כואב וקשה להסתכל ממבט חיצוני על מה שקורה ביפו, ובמיוחד כשמדובר בחברה כל כך קרובה".

 חאדר אבו סייף
 

חאדר אבו סייף (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

אלקין הודיע רשמית: אני מתמודד לראשות העיר ירושלים

המבקר יבדוק טענות על מכירת כרטיסים למשחק הנבחרת למקורבים

דנמרק: לבישת בורקה וניקאב אינה חוקית במקומות ציבוריים

סאמר חטיב, בת 32 ואם לשלושה מיפו, נהרגה ביום שני האחרון לאחר שנורתה מרכב חולף בכביש 4313, סמוך למחלף עין הקורא. אישה נוספת, בת 23, שהייתה עמה ברכב, נפצעה באורח קשה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה נאלצו לקבוע את מותה של חטיב, ופינו את הפצועה לטיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא.

כיממה לאחר הרצח נחשף כי שבוע קודם לכן הוצמד מטען חבלה לרכבה של חטיב. משפחתה זיהתה את העצם החשוד, וחבלני משטרה ניטרלו אותו. בעקבות האירוע המשטרה הזהירה את חטיב כי היא בסכנה ואף ביקשה ממנה להגיש תלונה על מנת שיחקרו את נסיבות המקרה, אולם היא ככל הנראה סירבה.