אלקין הודיע רשמית: אני מתמודד לראשות העיר ירושלים

השר לענייני ירושלים פרסם הודעה מצולמת, בה הכריז על החלטתו וציין כי ביקש מראש הממשלה ומהליכוד לתמוך בו. "כל חיי מאז שעליתי ארצה היו סביב הבירה"

השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת, זאב אלקין, הודיע היום (חמישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מתכוון להתמודד לראשות העיר ירושלים. על כוונתו להודיע על החלטתו להתמודד פורסם לראשונה בחדשות עשר. בהודעה מצולמת שפרסם, אמר אלקין כי הוא "מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט, עבור ירושלים, המהווה אתגר ברמה הלאומית".

"הודעתי היום לראש הממשלה שקיבלתי החלטה להתמודד על ראשות העיר ירושלים", אמר כאמור אלקין, בסרטון שהפיץ. "העברתי את מגוריי לעיר, כל חיי מאז שעליתי ארצה היו סביב ירושלים - הייתי כאן סטודנט, מרצה ולאחר מכן חבר כנסת ושר. אני סבור שהניסיון שצברתי בעשור האחרון גם כשר לענייני ירושלים, יעזור לי במילוי התפקיד".

>> עוד כתבות בחדשות 10:
המבקר יבדוק טענות על מכירת כרטיסים למשחק הנבחרת למקורבים
סופו של עידן: זידאן התפטר מריאל מדריד
דנמרק: לבישת בורקה וניקאב אינה חוקית במקומות ציבוריים
 

בהמשך הסרטון מציין אלקין כי ביקש את תמיכתו של נתניהו, כמו גם את תמיכת הליכוד. המשמעות היא הגברת לחץ על ראש הממשלה שיעניק תמיכה לשר. נתניהו אינו מעוניין לקבל החלטה שכזו בניגוד לרצונם של החרדים, הגם שהוא מעוניין בהישארותו של אלקין בממשלה.

משה ליאון, שכבר הודיע על התמודדותו לתפקיד, מסר בתגובה: "אני מברך על כל מתמודד שמעוניין לתרום לעיר. יחד עם זאת, אני ממשיך לפעול בכל הכוח למען תושבי ירושלים כפי שעשיתי בשנים האחרונות. אתמודד עד הסוף ואנצח". בבחירות הקודמות לראשות העיר, זכה ליאון לתמיכת חלק מסניף הליכוד בירושלים.