המבקר יבדוק טענות על מכירת כרטיסים למשחק הנבחרת למקורבים

בתגובה לפניית ח"כ כבל, מבקר המדינה יבחן אם שמירת כרטיסים לעובדי משרד התרבות והספורט למשחק מול ארגנטינה הייתה תקינה. "אם יש אמת בפנייה, זו בהתנהלות חמורה ביותר"

מבקר המדינה הודיע היום (חמישי) כי יפתח בבדיקת הטענות על מכירת הכרטיסים למשחק הנבחרת בכדורגל מול ארגנטינה, שייערך בסוף השבוע הבא. "בהמשך‏ לפנייתך ובהמשך‏ למידעים‏ נוספים ‏שהגיעו ‏למשרדי, ‏ובמסגרת ‏ביקורת ‏העוסקת ‏בחגיגות ‏לשנות ‏ה-70 למדינה,‏ החליט‏ מבקר ‏המדינה לעשות ‏בדיקה‏ ראשונית ‏של‏ הנושא", נמסר מלשכת המבקר, בתגובה לפנייתו של ח"כ איתן כבל. 

כבל פנה שלשום למבקר, בדרישה לבחון טענות על חלוקת הכרטיסים למשחק ועל שמירתם למקורבים. "מפנייה שהגיעה ללשכתי ובעקבות ידיעות שהתפרסמו לאחרונה בתקשורת, עולה כי על אף ההצהרות של התאחדות הכדורגל ומשרד התרבות והספורט, בפועל הוצע לציבור הרחב רק מספר מצומצם של כרטיסים בעוד שרובם המכריע של הכרטיסים נמכרו למקורבים", נכתב בפנייתו של כבל. לדבריו, "הגעת נבחרת ארגנטינה על שלל כוכביה לישראל היא יום חג של ממש לאוהדי הכדורגל ואם יש אמת בפנייה הרי שמדובר בהתנהלות חמורה ביותר". 

בתחילת השבוע דווח כי עובדי ציבור במשרד הספורט קיבלו הזדמנות לרכוש כרטיסים למשחק במחיר מלא, שני כרטיסים לעובד, כאשר יש להם מספר כרטיס משוריין. ממשרד התרבות והספורט נמסר: "משרד התרבות והספורט נוטל חלק במימון המשחק של ארגנטינה ישראל במסגרת פעילות שנות ה-70 למדינה. לאור האמור המשרד אפשר לעובדים לרכוש עד שני כרטיסים לעובד, כאשר מספר הכרטיסים  הוגבל לכ-200 כרטיסים, וזאת במסגרת פעילות לרווחות העובד. למען הסר ספק, העובדים נדרשים לממן את הכרטיסים במחיר מלא".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

דנמרק: לבישת בורקה וניקאב אינה חוקית במקומות ציבוריים

תקרת הזכוכית נשברה - גם בים: המצילה הראשונה בחופי ישראל

אולפן מונדיאל 2018: הישראלים שחיים על המזוודות בדרך לרוסיה