תצלומי אוויר של יעדי הטרור שהותקפו, דובר צה"ל

"פגיעה משמעותית ביכולת לפגע בישראל": צפו במטרות שהותקפו בעזה

דובר צה"ל פרסם תצלומי אוויר של היעדים שהתקיף חיל האוויר, בהם אתרי ייצור נשק, מחסן רחפנים ומוצבים של הכוח הימי של הג'יהאד האסלאמי. "התקיפה פגעה בהתעצמות חמאס"

בווידאו: המתיחות בדרום

המטרות שהותקפו בעזה: יומיים אחרי סבב הלחימה המשמעותי ביותר בדרום מאז מבצע "צוק איתן", צה"ל פרסם הבוקר (חמישי) תצלומי אוויר של המטרות והיעדים אותם התקיף חיל האוויר ביום שלישי האחרון ברצועת עזה. בין האתרים שהותקפו ניתן לראות מתקנים לייצור נשק, מחסן ששימש לרחפנים וכן מוצבים של הכוח הימי של הג'יהאד האסלאמי.


לפי הודעת דובר צה"ל, התקיפה הישראלית פגעה במלאי הנשק המיידי הנגיש לחמאס וגם פגע בהשקעה הכלכלית הנדרשת לפיתוח אמצעי הלחימה. "תקיפת האתרים פגעה משמעותית בהתעצמות חמאס", מסרו בצבא והוסיפו כי מדובר בפגיעה ביכולת לפגע בישראל.

 תצלומי אוויר של יעדי הטרור שהותקפו
 

תצלומי אוויר של יעדי הטרור שהותקפו (דובר צה"ל)

 
 תצלומי אוויר של יעדי הטרור שהותקפו
 

תצלומי אוויר של יעדי הטרור שהותקפו (דובר צה"ל)

 

בצה"ל אומרים כי חלק נרחב מהכוח הימי של חמאס וממערכי ייצור האמצעים המיוחדים שלו הושמדו, כשבמקביל הרוב המוחלט של מוצבי הכוח הימי של הג'יהאד האסלאמי הושמדו אף הם. היעדים שהותקפו כוללים בפירוט גם מאגר רקטות בייצור עצמי של הג'יהאד האסלאמי, מחסן טילי כתף, מחסן רחפני נפץ, מחרטה לייצור רקטות ואתר אימונים להטסת רחפנים.


מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, התייחס אתמול לסבבה הלחימה הקצר ואמר כי "תקפנו מטרות מאוד ערכיות ומאוד חשובות שחיכו הרבה זמן להזדמנות שלהן, ואני חושב שבנקודת הזמן הזו יש פה הישג מאוד גדול לנו בהקשר הזה". עם זאת, הוא הבהיר כי "צריך להגיד שיש לא מעט מטחים שנורו לכיוון המוצבים שלנו". לדברי זמיר, "רוב הרקטות יורטו על ידי כיפת ברזל או נפלו בשטחים פתוחים". הוא סיכם והעריך כי "עדיין יש מורתעות עמוקה של ארגוני הטרור וחמאס, וחוסר רצון להגיע למערכה רחבה".

 תצלומי אוויר של יעדי הטרור שהותקפו
 

תצלומי אוויר של יעדי הטרור שהותקפו (דובר צה"ל)

 

בתוך כך, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס אמש להסלמה בעוטף עזה בדברים שנשא בטקס האזכרה לחללי "אלטלנה". "אנחנו מציידים את צה"ל בהרבה ברזל - ברזל משובח, ברזל מתוחכם", אמר נתניהו. "צה"ל הגיב בעוצמה בתקיפה של עשרות מטרות של גורמי הטרור. המכה הקשה ביותר שהנחתנו עליהם מזה שנים. מי שאחראים להסלמה בהשראת איראן הם שלטון חמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגוני הטרור האחרים". ראש הממשלה הצהיר: "אינני מפרט את תוכניותינו משום שאינני רוצה שהאויב ידע מה מצפה לנו. אבל דבר אחד ברור לו: כשהם מנסים אותנו הם משלמים מיד. ואם ימשיכו לנסות אותנו הם ישלמו עוד הרבה יותר".

עוד קודם לדבריו של רה"מ, הזרועות הצבאיות של כלל הארגונים ברצועת עזה פרסמו הודעה משותפת: "עבר הזמן שבו האויב קובע את כללי העימות ומשוואות המאבק לבדו. הפגזה תיענה בהפגזה ואם האויב ישתמש בכוח העושק והרודנות, אנחנו נשתמש בכוח אללה ואז בנחישות של עמנו וביכולות אותן צברנו בזכות דם השהידים שלנו".

נתניהו נואם בטקס האזכרה לחללי "אלטלנה" בבית העלמין בנחלת יצחק
 

נתניהו בטקס האזכרה לחללי "אלטלנה", אתמול (חדשות עשר)

 

עוד נכתב: "אנחנו נפנה את היכולות שלנו כלפי האויב מתוך נאמנות לשהידים ותמיכה לעם שלנו במלחמה המתמשכת שלו להשיג את זכויותיו. אנו מזהירים את האויב מתוצאות ההתעקשות שלו על שבירת המשוואות עם ההתנגדות ומזהירים אותו מהתוקפנות על עמנו ואנשינו. ואנו מבהירים את מוכנותנו לבלום בכל כוח כל תוקפנות או טיפשות או יבצע האויב. לא נשב בחיבוק ידיים נוכח בריונות הכיבוש הציוני ולא נשתוק על פשעיו, הימים האחרונים הוכיחו ועוד יוכיחו בכל שלב בסכסוך שהתגובה שלנו תגיע בזמן המתאים, המקום המתאים והדרך המתאימה".

אתמול פורסמו תמונות בתקשורת הפלסטינית שהציגו את החורבן שנותר ברצועה לאחר תקיפת צה"ל. בין היתר, הוצגו מבנים הרוסים שככל הנראה הופצצו מהאוויר.

מפת 65 יעדי הטרור ברצועת עזה שהותקפו על ידי חיל האוויר
 

מפה של חלק מהיעדים שצה"ל התקיף, שלשום (דובר צה"ל)