מחאה באוניברסיטת ת"א: "לא להעסקת עבריין המין חיים רמון"

סטודנטיות דרשו מהנהלת המוסד לבטל את מינוי השר לשעבר שהורשע במעשה מגונה. רמון: "אתבע אותן דיבה, זהו טרור פמיניסטי קיצוני ופסול". ההנהלה: "הוא שילם את חובו לחברה"

פרסום ראשון: שר המשפטים לשעבר חיים רמון, שהורשע במעשה מגונה בחיילת, צפוי להתחיל ללמד בשנת הלימודים הקרובה קורס באוניברסיטת תל אביב. סטודנטיות מהתא לקידום נשים, "תל אביביות", שמעו על הכוונה להעסיק את רמון כמרצה, והעבירו בימים האחרונים מכתב מחאה חריף לראשי המוסד, שבו הן דורשות לבטל את ההחלטה.

"לא ייתכן שמי שהורשע במעשה מגונה באישה צעירה, ואף הכפיש את שמה כחלק ממסע מתוקשר שליווה את התיק המשפטי נגדו, ילמד כעת נשים צעירות, סטודנטיות באוניברסיטה", טענו הסטודנטיות במכתבן. "העסקה של עבריין מין על ידי האוניברסיטה מהווה עמדה ברורה של תמיכה באדם זה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

משבר בנישואים, בעיות בריאות או חקירת בעלה - לאן נעלמה מלניה?

31 שנות ג'יהאד: הארגון הקיצוני שהוביל את יום הקרב בדרום

רוסיה: על כל הכוחות שאינם סורים לסגת מהגבול עם ישראל - בהקדם

 מכתב הסטודנטיות נגד מינוי חיים רמון

מכתב הסטודנטיות נגד מינוי חיים רמון( חדשות עשר)

 

רמון, שאמור ללמד קורס בשם "סמכות ללא אחריות, אחריות ללא סמכות" בחוג למדע המדינה, על האופן שבו מתקבלות החלטות במדינת ישראל, מסר בתגובה כי "עד המקרה, שאירע לפני 12 שנים, ולאחריו לא דבק בי רבב".

לדבריו, "בית המשפט קבע כי האירוע היה נקודתי, חד פעמי, שאין בו כדי להעיד שעסקינן בעבריין מין. לכן, כל מי שקשורה למכתב תיתבע על ידי דיבה בקובלנה פלילית פרטית על הכינוי 'עבריין מין', אם לא תתנצל בתוך 48 שעות". רמון אף טען כי "זהו סוג של טרור פמיניסטי קיצוני שנועד להפעיל לחץ פסול על שלטונות האוניברסיטה".

מאוניברסיטת תל אביב נמסר אתמול בתגובה: "חיים רמון הוזמן לתת מספר הרצאות בסוגייה של קבלת החלטות במסגרת שיעור באוניברסיטת תל אביב. רמון ריצה את עונשו ושילם את חובו לחברה".