"הרגשנו שנהיה צעירים לנצח": האמנים הוותיקים שנשכחו מלב הקהל

עוזי פוקס ורותי נבון מדברים על התסכול שמאפיל על הקריירה המוצלחת, ועל גבי שושן, חברם להרכב ששם קץ לחייו; ריבלין: "קשה להשאר אדישים" • "שיר ללא שם", פרק שלישי

"שיר ללא שם": עוזי פוקס ורותי נבון הם שניים מהקולות הבולטים שליוו את הדור שגדל בארץ בשנות השישים והשבעים. הם בנו בשתי ידיים קריירה מפוארת, התגוררו תקופה ארוכה בחו"ל, ושבו לארץ כדי לכבוש מחדש את הבמות והמצעדים שהיו פעם נחלתם. היום, הם שני קולות אמיצים, שמוכנים לדבר בקול רם וברור, לספר את סיפורם האישי, וגם את סיפורו של גבי שושן, חברם הוותיק ששם קץ לחייו לפני כשנתיים.
 
"אין לי איך לעבור את החודש, ולא חסר אמנים כמוני", מספר פוקס בלי שמץ של בושה, ומוסיף: "אנחנו לא כאלו ששמנו כסף בצד או קנו בית, אתה חי ממה שיש". על חברו הוותיק, שלא יכל לשאת את המצוקה אליה נקלע, הוא מספר בפשטות: "גבי היה במשבר מאוד קשה מבחינת היחס של המדיה התקשורתית כאן בארץ, הוא הוציא אלבום והשקיע בו את כל היכולות. הייתה לו תקווה שתהיה פריצה מחודשת שתחזיר אותו שוב להשמעות ולהופעות, וזה לא קרה".


פוקס ונבון מצליחים להתפרנס בכבוד, הרבה בזכות הופעה משותפת שמעלים השניים יחד עם הזמרת שרי. מבחינת נבון, הסוד טמון בעבודה הקשה: "כשחזרתי לארץ זה לא היה קל, אבל מי שלא עצלן יכול להופיע", ולמרות זאת, היא נושאת מסר לדור הכוכבים הנוכחי: "הצעירים מרגישים, כמו שאנחנו הרגשנו, שנהיה צעירים לנצח - אבל גם הם יגיעו לגיל הזה".

עוזי פוקס
 

עוזי פוקס(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

המשפחות הציעו לתרום לעירייה מיליונים - אנשי העסקים הונצחו

משט מעזה לקפריסין נעצר, המפליגים יועברו לבסיס חיל הים באשדוד

ירי ללא הפסקה מעזה: 3 חיילים נפצעו מרסיסים - אחד במצב בינוני

אמנים רבים שדיברנו איתם בשבועות האחרונים פחדו לספר על מצבם. אנשים שזכו להצלחה גדולה, לפעמים בין לילה, וחיו חשופים לעיני כול - מתביישים להודות בקושי הגדול. גם אם הם לא שרויים במצוקה כלכלית, התסכול הניכר שלהם יכול לשמש שיעור לכולנו, נוכח השנים שנוקפות והרצון להישאר רצויים, שייכים, ומחובקים.  
 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התייחס לסדרת הכתבות בחדשות עשר, ואמר: "קשה מאוד להשאר אדישים לכתבות בשלושת הימים האחרונים, אני רואה בחיבוק ותיקי האומה שלנו חובה לאומית. הרי הם העניקו לנו כל כך הרבה רגעים של שמחה, של מחשבה, ואנחנו צריכים לוודא שאנחנו מעניקים להם את הזכות להזדקן בכבוד".

משרד התרבות הודיע כי הוא החל בניית תכנית שתסדיר את הזכויות הסוציאליות שמגיעות לאמנים וותיקים. שרת התרבות, מירי רגב, אמרה: "המציאות שבה נמצאים האמנים הוותיקים היא בלתי אפשרים, אנחנו שומעים על יותר ויותר אמנים שנמצאים על חרפת הרעב, מצוקה כלכלית קשה ביותר. הנחיתי את משרדי לשבת לעבודת מטה יחד עם מוסדות התרבות ולהניח הצעה שתביא בשורה גדולה מאוד לאמנים הוותיקים במדינת ישראל".