תקיפת מטוסים על מוצב של חמאס בנוסייראת שבמרכז עזה, חדשות עשר

"הלוואי שתהיה מלחמה - לאנשים נמאס לחיות": ריאיון עם תושב עזה

בצל ההסלמה בדרום ומטחי הרקטות הבלתי פוסקים, סמי עבד סיפר על התחושות הקשות של הציבור ברצועה: "חמאס יושב על השלטון ונהנה, אנחנו חיים בלי מים ובלי אוכל"

עדות מרצועת עזה: בריאיון לחדשות עשר תיאר סמי עבד, תושב הרצועה, מעט מהלכי הרוח ששוררים בקרב הציבור בעזה במהלך יום הקרב הנוכחי.

"ראינו פצצות, ישראל תוקפת בהמון מקומות בעזה, והג'יהאד האיסלאמי משגר פצצות מרגמה", העיד עבד וחלק את תחושותיו: "זה החיים של עזה, כך אנו חיים. במצור, ובמלחמה כל הזמן. אצלנו קוראים לזה מצב רגיל".

"המצב כל כך גרוע שלאנשים פשוט נמאס לחיות, והם כל הזמן אומרים - 'הלוואי שתהיה מלחמה בין ישראל לבין הארגונים הפלסטיניים'", אומר עבד, ומסביר מנין מגיע הרצון התמוה של תושבי הרצועה: "בלי מלחמה לא ישתנה שום דבר, המצב פשוט יימשך. אם יהיה עוד סיבוב המצב יהפוך גרוע יותר ויותר, עד שאלוהים יגזור את הגזרה שלו עלינו, וממשלת ישראל תשחרר את תושבי עזה ותתן להם לחיות".

 תקיפת מטוסים על מוצב של חמאס בנוסייראת שבמרכז עזה
 

תקיפת מטוסים על מוצב של חמאס בנוסייראת שבמרכז עזה (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

משט מעזה לקפריסין נעצר, המפליגים יועברו לבסיס חיל הים באשדוד

ירי ללא הפסקה מעזה: 3 חיילים נפצעו מרסיסים - אחד במצב בינוני

שיגורים נוספים לעבר עוטף עזה; חיל האוויר תוקף ברצועה

עבד לא חסך ביקורת גם מההנהגה בעזה: "חמאס יושב על השלטון ונהנה - יש להם כספים, אבל לתושבים נמאס לחיות בלי מים, בלי עבודה, ובלי אוכל בבתים".

דבריו של עבד מגיעים על רקע מטחי ירי בלתי פוסקים שנורים היום לדרום הארץ, במקביל לתקיפות של צה"ל ברצועת עזה. אחרי סבב השיגורים מהרצועה הבוקר, ושקט יחסי של מספר שעות, זמן קצר לאחר השעה 16:00, שני מטחי פצצות מרגמה נורו מהרצועה לעבר ישובי עוטף עזה והמועצה אזורית אשקלון.

כתוצאה מהירי, שלושה חיילים באזור העוטף נפצעו מרסיסים, אחד מהם במצב בינוני והשניים האחרים במצב קל. הפצועים פונו לבתי החולים בדרום. במקביל, משדרות פונו לבית החולים ברזילי באשקלון ארבעה בני אדם, בהם שלושה נפגעי חרדה ופצוע נוסף שנפל ושבר את קרסולו בזמן שרץ למרחב המוגן. סך הכול, משעות הבוקר נורו לעבר ישראל למעלה ממאה רקטות ופצמ"רים, כשמערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה 14 מהשיגורים.