שר החינוך, נפתלי בנט , רויטרס

"עושים צחוק מההורים": טבלת התשלומים החדשה זהה לקודמת

ועדי ההורים טענו כי משרד החינוך התחייב להפחית משמעותית את סכומי הגביה מההורים, אולם בפועל השינוי היחיד הינו הורדה של 100 שקלים להורי התלמידים בכיתות א' וב'

בתום דיון סוער, ועדת החינוך בכנסת אישרה ברוב קולות את טבלת תשלומי הורים לשנת תשע"ט. ועדי ההורים טענו כי משרד החינוך התחייב להפחית משמעותית את סכומי הגביה מההורים, אולם בפועל העביר טבלה הדומה לזו שאושרה בשנה שעברה. השינוי היחיד שנעשה הינו ההחלטה של המשרד לסבסד את סל התרבות של תלמידי כיתות א' וב', כך שהורים לילדים בכיתות אלו ידרשו לשלם מאה שקלים פחות.

"אם נמשיך בהורדה הנוכחית של תשלומי ההורים, רק בעוד מאה שנה נצליח" אמר ח"כ פרופ' יוסי יונה שהצביע נגד ההחלטה ומוביל את המאבק נגד תשלומי ההורים. עוד הוסיף יונה: "ההחלטה להוריד רק 99 שקלים מתשלומי ההורים לתלמידים בכיתות א’ וב’ היא עשיית צחוק מההורים. יש זיקה מובהקת בין היכולת של ההורים לשלם לבין הישגי הילדים. מערכת החינוך לא מספקת שוויון הזדמנויות, והתשלומים מגדילים את הפערים החברתיים. יש לבטל את תשלומי ההורים ולחייב את המדינה לשאת בנטל הכספי המושת על ההורים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

שבוע לפני הרצח בשפלה: מטען הוצמד לרכבה של הנרצחת

נתניהו: איראן צריכה לצאת מכל סוריה; דיווח: ישראל תקפה בחומס

רצח בשפלה: אישה נורתה למוות ברכב; בת 23 נפצעה קשה

 חבר הכנסת יוסי יונה
 

חבר הכנסת יוסי יונה (נועה גרייבסקי)

 

מטעם שר החינוך נפתלי בנט נמסר: "בשלוש השנים האחרונות קידמנו שורה של מהלכים גדולים, החל מבתי הספר של החגים, דרך תכנית הצהרונים וכלה במתן חוג לכל ילד בעשרה שקלים - כל אלו הביאו לחיסכון של אלפי שקלים בהוצאות המשפחה, והיד עוד נטויה. נמשיך לקדם חינוך איכותי ושוויוני לכל ילדי ישראל".