בן סעדון ודניאל מוצפי, שודדי ה"טודו בום", חדשות עשר

"גרם לטראומה": 11 שנות מאסר לשודד ה"טודו בום"

בר בן סעדון זכור כמי ששדד מספר סניפי בנק ודואר באזור המרכז בשיתוף פעולה עם בת זוגו, ושלח לה מסרונים מפלילים. הוא ישלם 5,000 שקלים לכל בית עסק ששדד

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שלישי) 11 שנות מאסר, על בר בן סעדון הזכור כ"שודד הטודו בום". בן סעדון הורשע בתשעה מקרי שוד שביצע בשיתוף פעולה עם בת זוגו, יובל מוצפי, ונגזרו עליו שנתיים מאסר על תנאי, ו-12 חודשי מאסר על תנאי על כל עבירה אחרת לאחר שחרורו.

בחודש פברואר חתם בן סעדון על הסדר טיעון עם פרקליטות מחוז תל אביב ולאחר מכן הורשע. לפי ההסדר, סעדון הודה בתשעה מקרי שוד בנסיבות מחמירות, בשלוש עבירות גניבה ושלוש עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע. בנוסף לעונש המאסר, השופט קבע כי המדינה תחלט את רכבו וכי הוא ישלם קנס של 5,000 שקלים לכל אחד מהמקומות אותם שדד.

תיעוד מעשה שוד של בר בן סעדון
 

תיעוד מעשה שוד של בר בן סעדון(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

החמצה משולשת: כך הגיעה יוסטון הכי קרוב שאפשר לגולדן סטייט

נתניהו: איראן צריכה לצאת מכל סוריה; דיווח: ישראל תקפה בחומס

בזכות פוסט בפייסבוק: איתר את הכרטיס האבוד למונדיאל

מוצפי הורשעה במסגרת בהסדר טיעון במקרה אחד של שוד בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לשוד, וסיוע לשוד. גזר דינה טרם ניתן.

עורכות הדין גיל קרן וליה קוק מפרקליטות מחוז ת"א מסרו בתום הדיון: "ביהמ"ש גזר על הנאשם 11 שנות מאסר בפועל, 50 אלף שקלים קנס, פיצוי בסך 5000 שקלים לכל כספר וחילוט של 56, אלף שקלים, רכב ופלאפון. ביהמ"ש קבע כי לא מדובר במעידה חד פעמית של הנאשם, אלא במעשי שוד שונים שבוצעו תוך תחכום ותכנון מוקדם. הנאשם שדד סכום כסף גדול שלא הוחזר וגרם לטראומה בקרב הנוכחים בסניפי הבנק והדואר השונים ששדד. הנאשם ירצה שנות מאסר רבות מאחורי סורג ובריח."

לפני תשעה חודשים הוגשו כתבי אישום נגד בן סעדון בן ה-26 ובת זוגו בת 20 בגין מעשי שוד סדרתיים של סניפי בנק וסניפי דואר באזור המרכז. לפי כתב האישום הם ביצעו 12 מעשי שוד בשנה שעברה בראשל"צ, חולון, באר יעקב ויבנה. בן סעדון נעצר על ידי שוטר לאחר שביצע שוד סניף בנק בחולון והועבר לחקירה, שם התברר כי מדובר בשודד סדרתי.

עוד עלה מהחקירה כי בת זוגו של השודד, ביצעה "הכנת שטח" לפני כל שוד, לרבות כניסה לסניפי הבנק, בדיקת רמת האבטחה וכן צילום הסניף והעברת המידע לחשוד לקראת מעשי השוד.

החשודים ניהלו ביניהם קשר של הודעות מסרונים לפני ואחרי ביצוע מעשי השוד, בנוסח "תאחלי לי בהצלחה", ו-"אני בדרך הביתה טודו בום". החשודה שלחה לפני ביצוע השוד "בהצלחה אהובי" ומילות אזהרה בנוסח "מצלמות". החשודים הודו במעשים בחקירת המשטרה.