"אין כוח לעוד סבב לחימה": בעוטף עזה חוששים ממלחמה

תושבי עוטף עזה מנסים לשמור על השגרה, אבל חלקם חוששים מהסלמה. "לא נעים לשמוע בומים", אומרת תושבת נחל עוז. תושבת כרם שלום: "יש חרדה בגלל הילדים"

תושבי עוטף עזה התעוררו הבוקר (שלישי) לבוקר מתוח במיוחד כאשר מטח של פצצות מרגמה שוגר לעבר עוטף עזה. אחת מהן התפוצצה בגן ילדים במועצה האזורית אשכול ופגעה בעץ. לא היו נפגעים. המתיחות נמשכה גם במהלך היום, כאשר שיגורים נוספים בוצעו מכיוון עזה.

"להתעורר בבוקר ולשמוע בומים זו תחושה לא נעימה. הפעם האחרונה שקרה משהו דומה הייתה לפני ארבע שנים, אז זה היה עניין יום יומי", אמרה לחדשות עשר יעל רז לחיאני, תושבת נחל עוז, "התחושה היא שחזרנו לעבר וזה מבאס. דז'ה וו מהסוג הלא טוב".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

נתניהו: איראן צריכה לצאת מכל סוריה; דיווח: ישראל תקפה בחומס

שבוע לפני הרצח בשפלה: מטען הוצמד לרכבה של הנרצחת

החמצה משולשת: כך הגיעה יוסטון הכי קרוב שאפשר לגולדן סטייט

יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה, התייחסה גם היא לתחושה בקרב תושבי האזור. "שמענו ב-7:00 בבוקר בומים והבנו שקורה משהו. אנשים היו בדריכות כי לא כולם מבחינים בין יירוטים לבין ירי שמגיע מכיוון הרצועה. יש גם חשש בנוגע לילדים כי אתה לא יודע איפה זה יתפוס אותם ואיך הם יגיבו כשישמעו שקרה משהו. הדבר היחידי שעוזר טיפה להרגיע הוא העובדה שיש איתם בהסעה מבוגר אחראי".

פגיעת פצצת מרגמה בעוטף עזה
 

"מנסים לשמור על שגרה". פגיעת פצצת מרגמה בעוטף עזה (אושרי צימר )

 

רוני קיסין, תושבת כרם שלום, דיברה גם היא על החשש בנוגע לילדי האזור. "הילדים נסעו באוטובוס שעבר ביישוב שהיה בו צבע אדום והם היו צריכים להיכנס למרחב המוגן למשך חצי שעה. הילדים אמנם לא היו לבד, אלא עם מבוגרים, אבל זה עדיין דבר שמכניס לחרדות".

שלושתן אמרו בהמשך כי הן מנסות לשמור על שגרה. "החלטנו לא לשנות תוכנית, אף על פי שיש עדיין חוסר שקט ודריכות ורגישות כלפי רעשים", מוסיפה רז לחיאני, "יש גם מחשבה שמה שקרה הבוקר, יקרה עוד פעם במהלך הימים הקרובים". בן שושן הוסיפה כי "אני מניחה שהרבה אנשים בעוטף עזה הרגישו שהיום היה בוקר טראומתי והעובדה שהצבא פועל בשביל שתהיה לנו שגרה ראויה מאוד להערכה". קיסין מוסיפה כי "אף על פי שהמטח לא היה רחוק מאיתנו, השגרה בינתיים נמשכת".

לחיאני וקיסין הביעו דאגה מכך שהמצב הנוכחי יסלים לכדי מלחמה. "זה תמיד מתחיל ממטח כבד ומתפתח מעבר לכך", אמרה לחיאני. קיסין הוסיפה כי "אנחנו מאוד מקווים שהמצב לא יסלים לכדי מלחמה כי לאף אחד אין כוח לעוד סבב".

בן שושן התייחסה בהמשך למצב ברצועת עזה ודרשה מהממשלה לגבש מדיניות בנושא. "לעולם לא באמת אכפת ממה שקורה ברצועה ומכיוון שאנחנו קרובים אליה גיאוגרפית, אנחנו אלה שצריכים להתמודד עם הבעיות שם. אני מצפה שתגובש מדיניות בנושא, אחרת הבעיה לא תעלם".