פצצת מרגמה שנחתה סמוך לגן ילדים, חדשות עשר

הגננת בגן שבחצרו נפל פצמ"ר: "משחקים בפנים, לא יוצאים החוצה"

לאחר שהבוקר התפוצצה מרגמה בגן ילדים במועצה האזורית אשכול, טובה לודמיגי והילדים בגנה מנסים לחזור לשגרה: "הסברתי שהגן הוא המקום הכי ממוגן שיש"

טובה לודרמיגי, הגננת בגן הילדים במועצה האזורית אשכול שבחצרו נפלה הבוקר (שלישי) פצצת מרגמה, מנסה כעת להמשיך בשגרת היום עם הילדים. בריאיון לחדשות עשר היא סיפרה כי היא לא מרשה לילדי הגן לצאת לחצר, וציינה כי הסבירה להם למה הכי מוגן לשחק בתוך הגן. אחת הסייעות של הגננת היא זו שמצאה את הפצמ"ר, ולא היו נפגעים באירוע.

"התחלנו את הבוקר בצורה מוזרה. שמעתי פיצוצים והסייעת התקשרה אלי, אמרתי לה לשכב ולא לפתוח את הגן", סיפרה לודרמיגי והוסיפה: "הילדים בסדר גמור, שוחחנו והם סיפרו מה הם עברו ועל חוויות שלהם. אנחנו משחקים בתוך הגן, לא יוצאים לחצר ולא יוצאים לטיולים, אני מסבירה להם שהגן הוא המקום הכי ממוגן שיש".

למרות שכעת הילדים נמצאים, לדברי הגננת, במקום בטוח וממוגן, סיפרה לודרמיגי כי היו להם שאלות על אירועי הבוקר: "הם שואלים מה זה טילים וצבע אדום, הם מספרים מה הם ראו ושואלים מה קרה בחצר". הגננת הוסיפה כי היא שוחחה עם ראובן ריבלין נשיא המדינה וכי הוא הזמין אותה ואת ילדי הגן למשכנו בירושלים, "שוחחתי עם הנשיא שהוא איש יקר וקסום, אחר כך הוא גם שוחח עם הילדים והזמין אותנו לירושלים, עכשיו אנחנו שומרים על עצמנו".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ליברמן מכנס דיון מיוחד על המצב בעזה; הג'יהאד: התגובה מבורכת

התחזית: ירידה קלה בטמפרטורות, חשש לגשם מקומי בפנים הארץ

בהלת הכרטיסים: הישראלים שלא נדרשו לחכות בתור למשחק הנבחרת

    פצצת מרגמה שנחתה סמוך לגן ילדים
 

פצצת מרגמה שנחתה סמוך לגן ילדים (חדשות עשר)

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח עם ילדי גן הילדים ואמר להם: "בוקר טוב לכל הילדים, מדבר הנשיא רובי מירושלים. אני מאחל לכם יום שקט ונעים. אני ממתין לכם שתבואו לירושלים לבקר אותנו בבית הנשיא".

מטח של 25 פצצות מרגמה שוגר הבוקר מרצועת עזה לעבר כמה מוקדים בעוטף עזה. אין נפגעים ומדובר צה"ל נמסר כי מרבית השיגורים יורטו, לא ניתנו הנחיות מיוחדות לתושבים. שעה קלה לאחר מכן נשמעה התרעת צבע אדום נוספת בדרום עוטף עזה, וזוהו שתי נפילות של פגזים. לפי דיווחים פלסטיניים, צה"ל הגיב בירי ארטילרי לעבר מטרות ברצועה. לפי ההערכות, מדובר בתגובה של ארגון הג'יהאד האסלאמי על מות שלושה מפעיליו בתקיפה הישראלית לפני יומיים.

היישובים שבהם נשמעה התראת צבע אדום: עזה ביישובים כיסופים, בארי, נירים, עין השלושה, חולית, ניר יצחק, סופה, איבים גבים, ניר עם, שדרות, ובמכללת ספיר.

   פצצת מרגמה שנחתה סמוך לגן ילדים
 

פצצת מרגמה שנחתה סמוך לגן ילדים(חדשות עשר )

 

מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי זוהו נפילת בשני יישובים וכן בשטחים פתוחים, ולא ידוע על נפגעים או נזק. "הסעות התלמידים לבתי הספר ממשיכות כרגיל. הלימודים מתקיימים כרגיל". גם במועצה האזורית אשקלון התושבים הונחו לשמור על שגרה מלאה.

ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני: "אני יכול להגיד שנשמעו פיצוצים, שלפי מידע שהגיע אלינו היו יירוטים שלנו. עכשיו הכול שקט וחוזרים לשגרה. כנראה שזו תגובה של הג'יהאד האסלאמי ואני מקווה שאנחנו חוזרים לשגרה. "אנחנו כבר לא כל כך רגילים לאזעקות לשמחתי. ממידע שקיבלתי מהצבא זו בהחלט פעולה של הג'יהאד האסלאמי".