פצצת מרגמה שנחתה סמוך לגן ילדים, חדשות עשר

מטח של פגזי מרגמה שוגר לעבר עוטף עזה: "תגובה של הג'יהאד"

צבע אדום נשמע סביב הרצועה, ומצה"ל נמסר כי שוגרו כ-25 פגזים - מרביתם יורטו. בהמשך שוגרו עוד שני פגזים לעבר דרום העוטף. אין נפגעים. נפילה אחת זוהתה בחצר גן ילדים

מטח של 25 פצצות מרגמה שוגר הבוקר (שלישי) מרצועת עזה לעבר כמה מוקדים בעוטף עזה. אין נפגעים ומדובר צה"ל נמסר כי מרבית השיגורים יורטו, וכי בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לתושבים. שעה קלה לאחר מכן נשמעה התרעת צבע אדום נוספת בדרום עוטף עזה, וזוהו שתי נפילות של פגזים. לפי ההערכות, מדובר בתגובה של ארגון הג'יהאד האסלאמי על מות שלושה מפעיליו בתקיפה הישראלית לפני יומיים.

היישובים שבהם נשמעה התראת צבע אדום: עזה ביישובים כיסופים, בארי, נירים, עין השלושה, חולית, ניר יצחק, סופה, איבים גבים, ניר עם, שדרות, ובמכללת ספיר.

המועצה האזורית אשכול החליטה לבטל הצגה שאליה היו אמורים לצאת תלמידים מבית הספר וזאת בעקבות החשש של ההורים מירי במהלך הנסיעה.

מהמועצה נמסר כי זוהו נפילת בשני יישובים וכן בשטחים פתוחים, ולא ידוע על נפגעים או נזק. עוד נמסר זוהתה נפילה בסמוך לגן ילדים. "אחת המטפלות שהגיעה לפתוח את הגן מצאה את הרקטה", נכתב בהודעת המועצה.  "הסעות התלמידים לבתי הספר ממשיכות כרגיל. הלימודים מתקיימים כרגיל". גם במועצה האזורית אשקלון התושבים הונחו לשמור על שגרה מלאה.

בווידאו: שיגורים של מערכת כיפת ברזל, היום

הפלסטינים דיווחו כי צה"ל הגיב בירי ארטילרי לעבר מטרות ברצועה - אך בצבא מכישים את הדיווחים. במקביל, מקורות פלסטינים בעזה מסרו כי אנשי הזרועות הצבאיות של חמאס והג’יהאד האסלאמי מפנים מוצבים ומפקדות מחשש לתגובה ישראלית.

ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני: "אני יכול להגיד שנשמעו פיצוצים, שלפי מידע שהגיע אלינו היו יירוטים שלנו. עכשיו הכול שקט וחוזרים לשגרה. כנראה שזו תגובה של הג'יהאד האסלאמי ואני מקווה שאנחנו חוזרים לשגרה. "אנחנו כבר לא כל כך רגילים לאזעקות לשמחתי. ממידע שקיבלתי מהצבא זו בהחלט פעולה של הג'יהאד האסלאמי".
 

ח"כ חיים ילין, ראש מועצת אשכול לשעבר, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ירי פצצות המרגמה הבוקר לעבר שטח ישראל הוא ירי לעבר אזרחים במטרה לפגוע. תפקידנו כתושבים, להמשיך את השגרה ותפקיד ממשלת ישראל לספק את הביטחון ולהגיב כך שהמוטיבציה שלהם להמשיך לירות תיפסק לחלוטין. מלחמת צוק איתן הסתיימה כשראשי החמאס ידעו שהפגזנו את הבתים של משפחתם, גם להם יש נקודות תורפה. הם לא ישבשו לנו את שגרת החיים ואת החוסן האזרחי שקיים כאן".

בווידאו: תיעוד מגן הילדים שבו נפל אחד הפגזים

שר הביטחון לשעבר ח”כ עמיר פרץ אמר: “מטח הירי הבוקר מהווה עליית מדרגה, ואינו דומה לאף אירוע מאז "צוק איתן”. על צה”ל להגיב בחומרה רבה יותר מבעבר. לא משנה אם מדובר בחמאס או בג’יהאד האסלאמי, חמאס הוא בעל הבית ברצועה ועליו לשלם את המחיר”.
 

בווידאו: ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני

בראשון האחרון צה"ל תקף באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, זאת בתגובה למטען שהונח בסמוך לגדר והוסווה בתוך קאטר. דובר משרד הבריאות בעזה דיווח כי שלושה פלסטינים, שניים בני 25 ואחד נוסף בן 28, נהרגו בעקבות התקיפה ובארגון הג'יהאד האיסלאמי טענו כי מדובר בפעיליהם.

דאוד שיאהב, דובר הג'יהאד האסלאמי, מסר בעקבות התקרית: "אנחנו יודעים כיצד להגיב על ההסלמה המסוכנת הזו וזו זכותנו להגיב עליה". עוד הוסיף: "צה"ל חצה הבוקר את כל הקווים האדומים בפעולתו שהובילה להריגתם של פלסטינים. צה"ל פועל כדי לשנות את הסכסוך הנוכחי לכדי קרב צבאי וכי המקרה הזה לא יעבור בשום אופן ללא תגובה הולמת מצד הג'יהאד האסלאמי".

  פצצת מרגמה שנחתה סמוך לגן ילדים
 

פצצת מרגמה שנחתה סמוך לגן ילדים(חדשות עשר )

 

אמש נשמעה התרעת צבע אדום בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב, בעקבות ירי מקלעים מרצועת עזה. נזק נגרם לרכב בשטח ישראל בעקבות הירי וכמה קליעים נחתו בחצרות בתים בשדרות, אולם לא דווח על נפגעים. 

מוקדם יותר אתמול, משרד הבריאות הפלסטיני בעזה מסר כי פלסטיני אחד נהרג ונוסף נפצע בינוני בהפגזה מטנק צה"ל לעבר עמדת תצפית של חמאס ממזרח לבית לאהיא, בצפון רצועת עזה. זאת, בתגובה לדיווח של לוחמי גדוד 12 של גולני על שמיעת ירי לעברם. מהזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, נמסר כי ההרוג בן ה-25 היה פעיל בשורותיה.

דובר צה"ל דיווח כי לפני האירוע, כוח צה"ל עצר שני פלסטינים שניסו לחצות את גדר המערכת בצפון הרצועה. על השניים, שעל פי החשד התכוונו לבצע פיגוע, נתפסו סכינים, קאטרים וחומר בערה. הובהר כי במהלך המרדף אחריהם נפתחה אש לעבר כוחות צה"ל. עוד נמסר כי אין נפגעים בצד הישראלי. 

 הגן בקיבוץ באשכול שלידו נפלה הבוקר פצצת מרגמה
 

הגן בקיבוץ באשכול שלידו נפלה הבוקר פצצת מרגמה (יוסקה מרמורשטיין)

 
שיגורים ממערכת כיפת ברזל בעוטף עזה
 

שיגורי כיפת ברזל במהלך התרעת צבע אדום בעוטף עזה ( ללא קרדיט)

 
שיגורים ממערכת כיפת ברזל בעוטף עזה (ארכיון)
 

שיגורים במהלך התרעת צבע אדום שנשמעה בעוטף עזה( ללא קרדיט)