מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, התפטר מתפקידו

גרונר, שהחל את תפקידו ב-2015, יסיים את כהונתו בתום מושב הקיץ של הכנסת. גורמים במערכת הפוליטית אמרו לחדשות עשר כי לגרונר יחסים מתוחים עם אשת רה"מ שרה נתניהו

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, הודיע לרה"מ בנימין נתניהו על כוונתו לסיים את תפקידו. נתניהו הודה לו על שירותו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי. גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אני מודה לאלי גרונר על עבודתו המסורה בקידום נושאים בעלי חשיבות גדולה בתחומי הכלכלה והחברה. הפעולות שהוביל מטעמי, כגון הורדת עודף הרגולציה, חוק הנומרטור וגיבוש מתווה הגז ישפיעו על הציבור ועל הכלכלה הישראלית עוד שנים רבות."

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מקורב לשלטון הרוסי ובעלי צ'לסי: העולה החדש רומן אברמוביץ'

חטיפת הנשק בבית קמה: שלושה חשודים נעצרו בלקייה

התרעת צבע אדום בשדרות כתוצאה מירי מקלעים; נזק לרכבים בעיר

גרונר אמר: "אני מודה לרה"מ נתניהו על ההזדמנות שנתן לי להוביל מהלכים משמעותיים עבור הכלכלה והחברה בישראל. השלמת הרפורמה ברישוי עסקים היא נקודה טבעית ונכונה עבורי למסור את המושכות לבא אחרי. חכמינו אמרו 'לא עליך המלאכה לגמור' ואני מאחל לראש הממשלה ולבא אחרי הרבה הצלחה".

 מנכל משרד ראש הממשלה אלי גרונר עם נתניהו ושדגיר ארצות הברית בישראל
 

שלישי מימין: מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר (לע"מ)

 

גרונר שקל לעזוב כבר תקופה ארוכה את תפקידו. גורמים במערכת הפוליטית אמרו לחדשות עשר כי היו לו יחסים מתוחים עם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. גרונר עצמו הכחיש כמה פעמים את הדברים בשיחות עם עיתונאים.

גרונר החל את תפקידו במשרד רה"מ במאי 2015. לפני כן שמש כציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון, וכן בתפקידים בכירים במגזר העסקי, ביניהם בחברות מקינזי ותנובה.

במסגרת תפקידו, גרונר הוביל את עבודת המטה והמדיניות האסטרטגית המתבצעת במשרד ראש הממשלה במכלול הנושאים הכלכליים, החברתיים והאזרחיים. בין הרפורמות שהוביל נמנים הורדת עודף הרגולציה ויוקר המחיה, אישור מתווה הגז, הרפורמה ברישוי עסקים, גיבוש ואישור התכניות הלאומיות לבריאות דיגיטלית ותחבורה חכמה, הקמת מערך הסייבר, רפורמה מקיפה באכיפת חוקי התכנון והבניה וחקיקת חוק הנומרטור.

כמו כן, גרונר הוביל הטמעה של שיטות ניהול מתקדמות במגזר הציבורי ובראשן דיווח לציבור על ביצוע של החלטות ממשלה ותכניות עבודה ופתיחת מאגרי המידע הממשלתיים בפני הציבור.