ר"מ בחקירה: מנדלבליט מעדיף להכריע בשלושת התיקים יחד

למרות שתיק 1000 לפני הכרעה ותיקים 2000 ו-4000 עדיין בשלבי חקירה, היועמ"ש מעוניין לקבל את ההחלטה על כולם יחד. לטענתו אלו קשורים זה בזה בעדי המפתח - וההמתנה תשתלם

ראש ממשלה בחקירה: בעוד תיק 1000, המכונה תיק הסיגרים והשמפניות, נמצא בישורת האחרונה לפני הכרעה, תיקים 2000 ו-4000 עדיין בעיצומן של החקירה. למרות זאת, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עושה מאמץ על מנת להכריע בשלושת התיקים יחד, גם אם הדבר יהיה במחיר עיכוב החלטתו בתיק.

אחת השאלות המרכזיות שמתחבטים בה בימים אלו בצמרת משרד המשפטים היא לא רק אם ועל אילו סעיפים להגיש כתב אישום נגד נתניהו, אלא גם – באיזה אופן. לכאורה, בתיק 1000 ניתן יהיה להגיע להחלטה מוקדם משאר התיקים, אך מנדלבליט יחד עם פרקליט המדינה מעדיפים לעכב למשך זמן מדוד את הכרעתם בתיק, בזמן שבנתיים המשטרה תסיים את עבודתה על שני התיקים הנוספים.

הסיבה שנתן לכך היועמ"ש היא כי הוא סבור שהתיקים קשורים זה לזה בעדי המפתח, וכי חלקם אף מחזקים זה את זה. לכן לדבריו ההמתנה המדודה לסיום החקירה תשתלם.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: נוסע שיכור תקף באלימות דייל - כי סירב להגיש לו בירה

השוטר החשוד שהכה את ג'עפר פרח הוצא לחופשה כפויה מהמשטרה

אחרי היסטריית ביטקוין: מייסד המטבע המתחרה מגייס מתכנתים בארץ

ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה
 

ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה (רויטרס)

 

עם זאת, גורמי אכיפה מסרו לחדשות עשר כי במידה ויתברר שהעבודה של המשטרה והרשות לניירות ערך של תיק 4000 תיקח יותר מכמה שבועות, היועמ"ש כן יעדיף לקבל החלטה על תיק 1000 בלבד ולא להתמהמה.

כזכור, הנטייה בתיק 1000 היא להאשים את ראש הממשלה בסעיף של "הפרת אמונים". לעומת זאת, בתיק 2000, תיק הקשרים עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, עדיין נמצא בהשלמת החקירה בעקבות עדותו של ניר חפץ, אם כי גורמי אכיפה מסרו לחדשות עשר כי לא נותרו עוד פעולות רבות בתיק זה. ואילו בתיק 4000 על פרשת בזק-וואלה, רה"מ עוד עתיד להגיע בחודש הבא בחקירה.