קליע שפגע באחד הבתים בשדרות, עיריית שדרות

התרעת צבע אדום בשדרות כתוצאה מירי מקלעים; נזק לרכבים בעיר

על פי ההערכות, ירי מעזה הביא להפעלת המערכת בעיר ובמועצה האזורית שער הנגב. כמה קליעים נחתו בחצרות בתים בעיר, אולם לא דווח על נפגעים. פרץ: "אסור להשלים עם הירי"

התרעת צבע אדום נשמעה הערב (שני) בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. על פי ההערכות, המערכת הופעלה בשל ירי מקלעים מרצועת עזה. נזק נגרם לרכב בשטח ישראל בעקבות הירי וכמה קליעים נחתו בחצרות בתים בשדרות, אולם לא דווח על נפגעים. אירוע דומה אירע לפני כשבועיים, אז כמה בתים בעוטף עזה נפגעו.

מדובר צה"ל נמסר: "בהמשך לדיווח על אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב, זוהה ירי מקלעים משטח רצועת עזה לשטח הארץ". 

שר הביטחון לשעבר ותושב שדרות, ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), התייחס בחשבון הטוויטר שלו לירי מעזה, וטען כי "אסור להשלים עם הירי, אסור להמתין לנפגעים בנפש". לדבריו, "רק בנס הנזקים הפעם הם ברכוש. עלינו להבהיר לחמאס כי לא תהיה השלמה עם ירי זה, וכי כל מקור ירי ייפגע. בנוסף, עלינו לדרוש כי טווח השטח הסטרילי וטווח התנועה האסור יהיה כטווח המקלעים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

השוטר החשוד שהכה את ג'עפר פרח הוצא לחופשה כפויה מהמשטרה

למען האירוויזיון: האם הקואליציה תפיל חוק של ראש הממשלה?

תיעוד: נוסע שיכור תקף באלימות דייל - כי סירב להגיש לו בירה

 פגיעה במבנה בשדרות בגגל ירי מקלעים לשדרות
 

פגיעה במבנה בשדרות בגגל ירי מקלעים לשדרות (עיריית שדרות)

 


מוקדם יותר היום, משרד הבריאות הפלסטיני בעזה מסר כי פלסטיני אחד נהרג ונוסף נפצע בינוני בהפגזה מטנק צה"ל לעבר עמדת תצפית של חמאס ממזרח לבית לאהיא, בצפון רצועת עזה. זאת, בתגובה לדיווח של לוחמי גדוד 12 של גולני על שמיעת ירי לעברם. מהזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, נמסר כי ההרוג בן ה-25 היה פעיל בשורותיה.

דובר צה"ל דיווח כי לפני האירוע, כוח צה"ל עצר שני פלסטינים שניסו לחצות את גדר המערכת בצפון הרצועה. על השניים, שעל פי החשד התכוונו לבצע פיגוע, נתפסו סכינים, קאטרים וחומר בערה. הובהר כי במהלך המרדף אחריהם נפתחה אש לעבר כוחות צה"ל. עוד נמסר כי אין נפגעים בצד הישראלי. 

הלילה פרסם דובר צה"ל כי ביום שני בשבוע שעבר אותר רחפן שככל הנראה חצה מצפון רצועת עזה לתוך שטח ישראל ונפל במועצה האזורית שער הנגב. בדיקה גילתה כי הרחפן נשא חומר נפץ.

"האיום הבא של חמאס כבר נמצא כאן", אמר ח"כ חיים ילין (יש עתיד) בשבוע שעבר בהתייחסו לאירוע, "אנחנו חייבים להכין את התשתית לפני האיום הממשי כדי לנטרל אותו. פניתי לוועדת החוץ והביטחון ודרשתי לקיים דיון דחוף בנושא הרחפנים מעזה ביחד עם הגורמים המוסמכים כדי לנסות ולהקדים תרופה למכה".

אתמול דווח כי צה"ל תקף באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, זאת בתגובה למטען שהונח סמוך לגדר. המטען הונח ערב לפני כן סמוך לגדר המערכת במטרה לפגוע בכוחות הפועלים באזור ונוטרל בשעות הבוקר על ידי כוח צה"ל. מדובר צה"ל נמסר כי המטען, שהוסווה בתוך קאטר, התפוצץ במהלך הנטרול וכי אין נפגעים לכוחות צה"ל. 

דובר משרד הבריאות בעזה דיווח כי שלושה פלסטינים, שניים בני 25 ואחד נוסף בן 28, נהרגו בעקבות התקיפה. אחד ההרוגים היה פצוע שהועבר לטיפול בבית חולים אולם בהמשך מת מפצעיו. בהמשך היום דווח על תקיפה נוספת בעקבות ניסיון חדירה, שבה נפצעו שלושה פלסטינים.