לאחר בקשת בנט: סמוטריץ' התנצל על כך שקרא למשטרה "אפסים"

ברקע הביקורות על הדברים הקשים שאמר נגד מערכת אכיפת החוק, ולאחר ששוחח עם יו"ר מפלגתו, חזר בו הח"כ מהבית היהודי, אך סייג: אם לא הייתי בוטה, לא היינו מדברים על זה

יום לאחר שכינה את שוטרי משטרת ישראל "אפסים", שוחח הבוקר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי עם יו"ר סיעתו, השר נפתלי בנט, שביקש ממנו להתנצל על אמירתו. בריאיון ל-103FM אמר היום (שני) סמוטריץ' כי הוא חוזר בו מדבריו, אולם סייג את ההתנצלות: "אלמלא הייתי מתבטא בצורה בוטה וייתכן שלא ראויה, לא היינו מדברים על זה הבוקר".

"לרגע לא קראתי לכל השוטרים אפסים", ניסה סמוטריץ' להסביר היום את התבטאותו, שנגעה באכיפה סלקטיבית, בריונית ומפלה להגדרתו של המשטרה נגד תושבי ההתנחלות יצהר. "גם אחותי היא שוטרת והיא אחת האחיות המוכשרות במשפחתנו. עם זאת, הסיפור הזה מתרחש ביצהר חודשים רבים. התושבים נמצאים תחת התעללות בלתי חוקית של המשטרה. מה שקורה עכשיו זה תג מחיר שמבצעת משטרת ישראל נגד ישוב שלם. יש שם כמה צעירים שעושים מעשים שלא יעשו אבל זה לא הויכוח. השאלה היא האם מוצדק לנקוט בענישה קולקטיבית נגד ישוב שלם?".

הציוץ המקורי של סמוטריץ':


אתמול צייץ סמוטריץ' ביקורת קשה נגד המשטרה שלדבריו "חזקה על מתנחלים", ואת דבריו קינח בכינוי הגנאי "אפסים". לאחר פרסום הדברים, השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, השיב  וביקש מסמוטריץ' להתנצל על רקע התמונה המעוותת שבה הוא מציג את המשטרה, כך לדבריו. היום ארדן הבהיר כי חבר הכנסת מהבית היהודי מעולם לא פנה אליו וביקש את התערבותו בכל הנוגע להתנהלות המשטרה ביצהר.
 


גם במשטרת ישראל לא נותרו אדישים להתבטאות הנוקבת על רקע האירועים הקשים ברהט: "צר לנו על התבטאויות מעין אלה של נבחרי ציבור מול שוטרי משטרת ישראל - משרתי ציבור המסכנים חייהם יום יום".