העבודה במשבר זהות - פרץ על תכנית כבל: "מתנגד לסיפוח חד צדדי"

מספר חברי כנסת ממפלגת השמאל הביעו עמדות המזוהות עם הימין, ונדמה שהם עושים מאמץ לפנות למרכז הפוליטי. עמיר פרץ: "לא אומר שאין פרטנר" • "לונדון את קירשנבאום"

לאחר פרסום מאמרו של ח"כ איתן כבל בעיתון "הארץ", בו בניגוד לעמדת השמאל המסורתית קרא לספח שטחים רבים מן הגדה המערבית, נדמה שישנה מגמה במפלגת העבודה לפנות למרכז הפוליטי.

יצחק הרצוג עשה זאת כשהיה יו"ר המפלגה, וגם אבי גבאי לאחר היבחרו. נחמן שי אמר ל"מקור ראשון" כי אינו שמאל, ואמר כי השמאל הוא "כתם". למגמה זו התייחס ח"כ איציק שמולי וטען כי לא מדובר במשבר אידאולוגי, אלא במשבר מנהיגותי.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: טיפס בידיים חשופות - וחילץ בן ארבע שנתלה על מרפסת

הג׳ירו הסתיים: כריס פרום וגיא שגיב עשו היסטוריה

אחרי היסטריית ביטקוין: מייסד המטבע המתחרה מגייס מתכנתים בארץ

"צריך לברך את כבל על שהוא מאתגר את השיח", אמר ח"כ עמיר פרץ ל"לונדון את קירשנבאום". "אני מתנגד באופן מוחלט למהלכים חד צדדיים, ומתנגד לספח את בקעת הירדן, זו תהיה אמירה לפיה אין שום סיכוי למשא ומתן".

 איתן כבל בוועדת הכלכלה
 

קרא לשמאל להתחיל דרך חדשה. איתן כבל(דובר ועדת הכלכלה )

 

"אני לא אומר שאין פרטנר. פרטנר זה שאלה שאנחנו צריכים להחליט עליה, אם נרצה נחזק גורמים מסוימים בעם הפלסטיני", הסביר פרץ את תפיסתו. "אם לא נעשה זאת נמצא עצמנו עם מנהיגים חלשים בצד השני, ואז ניתן יהיה לומר שאין פרטנר".

לאחר מכן עבר פרץ, יו"ר ועדת המשנה למוכנות העורף, לשוחח על מוכנות העורף מול האיום על ישראל מצפון. "המודל של עוטף עזה הוא הנכון. המבחן למוכנות הוא – האם העורף יכול לקיים חיי שגרה בימי מתיחות ובזמן עימות" הסביר פרץ. "במצב של מתיחות אפשר להתנהל בצפון, אך החוסרים במיגון לא מאפשרים זאת בזמן עימות".

"עד 40 ק"מ צריך חמישה מיליארד שקלים. באזורים שבהם המדינה לא יכולה לממן את הממ"ד במלואו אנו מציעים לתת הקלות כמו פטור מארנונה, או הקלת במשכנתא" סיכם.