תיעוד: טיפס בידיים חשופות - וחילץ בן ארבע שנתלה על מרפסת

בצרפת מנסים להבין מי הוא הגבר שטיפס אל הקומה החמישית של בניין בפריז והציל את הילד. האב נעצר וסרטון החילוץ הדרמטי הפך לוויראלי ברשת. "הוא היה כמו סופרמן"

סופרמן הצרפתי: תיעוד ובו גבר מטפס בידיו החשופות על בניין בפריז כדי להציל ילד בן ארבע הפך לוויראלי בצרפת, אך לא ברור מי הגיבור ומה שמו.

הילד נקלע לסכנת מוות מיידית, רגליו באוויר, ידיו מחזיקות בקושי רב במעקה של מרפסת דירת המשפחה שברובע ה-18 בפריז. הגובה  - קומה חמישית. מלמטה  - אספלט קשיח.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הג׳ירו הסתיים: כריס פרום וגיא שגיב עשו היסטוריה

תיעוד: כך פעלה כנופיית הכייסות שגנבה עשרות אלפי שקלים מקונים

אלפים בברלין בהפגנות מנוגדות: בעד ונגד הימין הקיצוני בגרמניה

גבר שהבחין בו טיפס במהרה ללא היסוס בידיו החשופות ובלי כל אמצעי ביטחון. הוא דילג מקומה לקומה עד לילד, אליו ניסו להתקרב גם שכנים מהמרפסת הסמוכה. הוא תפס אותו ביד ומשך אותו פנימה, אל הרצפה הבטוחה. את ההקלה ניתן היה לשמוע בתגובת הקהל שנאסף מתחת לבניין.

"בכנות, ציפיתי שהוא ייפול, וראיתי את האנשים למטה שחיפשו משהו כדי לתפוס אותו", אמרה שאימה, תושבת השכונה. רשיד, בעל מסעדה בשכונה אמר כי "הוא היה כמו סופרמן שהגיע והציל את הילד. זה בדיוק מה שקרה, כולם הופתעו מאוד".

עדיין לא ברור כיצד הילד מצא את עצמו במצב המסוכן הזה. הוריו לא היו בבית והאב הובא למעצר זמן קצר לאחר מכן. בחקירתו הוא הסביר כי יצא לעשות קניות וכי הדלת המובילה למרפסת הייתה סגורה. הילד נמצא כרגע במסגרת של שירותי הרווחה, עד להחלטת בית המשפט בעניינו.

כנהוג בימינו הכול צולם, תועד והועלה לרשתות החברתיות. פחות מיממה עברה ויותר משני מיליון בני אדם כבר צפו בסרטון. כעת מנסים להבין מי הוא האיש שסיכן את חייו כדי להציל את חיי הילד. מדובר ככל הנראה במהגר מהמדינה האפריקנית מאלי, בן 22. ועד שיתגלה שמו, מתפתח הוויכוח לגבי כינויו: האם זהו ספיידרמן - או אולי דווקא סופרמן - של הרובע ה-18 בפריז?