רחפן - אילוסטרציה, רויטרס

הותר לפרסום: רחפן נפץ חדר מעזה לשטח ישראל

כלי הטיס הבלתי מאויש נפל במועצה האזורית שער הנגב ביום שני האחרון בשעות הלילה, ובדיקת צה"ל העלתה כי הורכב עליו חומר נפץ. "האיום הבא של חמאס כבר נמצא כאן"

הותר לפרסום: צה"ל מסר הלילה (שני) כי ביום שני בשבוע שעבר אותר רחפן שככל הנראה חצה מצפון רצועת עזה לתוך שטח ישראל ונפל במועצה האזורית שער הנגב. בדיקה גילתה כי הרחפן נשא חומר נפץ.

"האיום הבא של חמאס כבר נמצא כאן", אמר ח"כ חיים ילין (יש עתיד) בשבוע שעבר בהתייחסו לאירוע, "אנחנו חייבים להכין את התשתית לפני האיום הממשי כדי לנטרל אותו. פניתי לוועדת החוץ והביטחון ודרשתי לקיים דיון דחוף בנושא הרחפנים מעזה ביחד עם הגורמים המוסמכים כדי לנסות ולהקדים תרופה למכה".

מאוחר יותר באותו היום, כעשרה פלסטינים חצו את גדר המערכת במרכז רצועת עזה, ואף הציתו עמדה צבאית. בתגובה, טנק של צה"ל תקף עמדת תצפית של חמאס ממזרח לאל-בורייג׳. העמדה הצה"לית הייתה ריקה מאדם.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הג׳ירו הסתיים: כריס פרום וגיא שגיב עשו היסטוריה

בית קמה: חייל דיווח כי נשקו נחטף באיומי אקדח; החשודים נמלטו

הלך לעולמו האסטרונאוט אלן בין: נפרדים מהצייר שנחת על הירח

הפלסטינים הצליחו לחדור לעומק של כ-30 מטרים לתוך שטח ישראל, בטרם שבו על עקבותיהם. לפי דיווחים פלסטינים, העמדה הצבאית שהוצתה שימשה את הצלפים של צה"ל. 

 פלסטינים בגבול הרצועה
 

פלסטינים בגבול הרצועה(דו"צ )

 

אתמול צה"ל תקף באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, זאת בתגובה למטען שהונח סמוך לגדר. המטען הונח ביום שבת סמוך לגדר המערכת במטרה לפגוע בכוחות הפועלים באזור ונוטרל אתמול על ידי כוח צה״ל. מדובר צה"ל נמסר כי המטען, שהוסווה בתוך קאטר, התפוצץ במהלך הנטרול וכי אין נפגעים לכוחות צה"ל.

דובר משרד הבריאות בעזה דיווח כי שלושה פלסטינים, שניים בני 25 ואחד נוסף בן 28, נהרגו בעקבות התקיפה. אחד ההרוגים היה פצוע שהועבר לטיפול בבית חולים אולם בהמשך מת מפצעיו. ערוץ הטלוויזיה הלבנוני "אל-מיאדין" דיווח כי "זמן קצר לפני ההפגזה הישראלית נשמעו הדי פיצוץ". דאוד שיאהב, דובר הג'יהאד האסלאמי, מסר בעקבות התקרית: "אנחנו יודעים כיצד להגיב על ההסלמה המסוכנת הזו וזו זכותנו להגיב עליה". עוד הוסיף: "צה"ל חצה הבוקר את כל הקווים האדומים בפעולתו שהובילה להריגתם של פלסטינים. צה"ל פועל כדי לשנות את הסכסוך הנוכחי לכדי קרב צבאי וכי המקרה הזה לא יעבור בשום אופן ללא תגובה הולמת מצד הג'יהאד האסלאמי".

כאמור, ביום שבת כוחות צה"ל ירו לעבר ארבעה חשודים שחצו את הגדר מדרום רצועת עזה וזרקו בקבוק תבערה שהתלקח. החשודים נמלטו בחזרה לרצועה. בתיעוד המקרה ניתן לראות כיצד הפלסטינים שהו בשטח ישראל כדקה. במהלכה השאירו בשטח אוהל עליו הכיתוב "צעדת השיבה. חוזרים לאדמות פלסטין".