העבודות להקמת המכשול הימי בגבול רצועת עזה , דוברות משרד הביטחון

"יחיד מסוגו בעולם": משרד הביטחון מקים מכשול ימי בגבול עזה

הפרויקט, שצפוי להסתיים עד סוף השנה, הושק בעקבות הניסיונות לחדירת פעילי חמאס לישראל דרך הים. השר ליברמן: "סיכול נוסף לחמאס שיאבד יכולות אסטרטגיות נוספות"

בווידאו: כתבתו של אלמוג מתוכנית "שישי עם אילה חסון" על הלוחמים שמנסים למנוע חדירה של חמאס מהים

לאור ניסיונות חמאס לחדור לישראל דרך הים, החלו היום (ראשון) במשרד הביטחון בהקמת מכשול ימי חדש בגבול רצועת עזה. שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "זהו סיכול נוסף לחמאס שיאבד עוד יכולות אסטרטגיות, שבפיתוחה השקיע סכומי עתק. נמשיך להגן על אזרחי ישראל בעוצמה ובתחכום". עוד הוסיף כי "מדובר במכשול יחיד מסוגו בעולם, שיחסום את האפשרות לחדור מעזה לישראל דרך הים".

ממשרד הביטחון נמסר כי "ההחלטה על הקמת מכשול ימי משודרג התקבלה בין היתר כלקח ממבצע צוק איתן, שבמהלכו הצליחה חוליית מחבלים לחדור לשטח ישראל דרך הים. המענה החדש לאיום הביטחוני תוכנן כך שיהיה עמיד לתנאי הים וישמש את מערכת הביטחון למשך שנים ארוכות".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

בלבול במוקטעה: הודעות סותרות בנוגע למצבו של אבו מאזן

תוך יממה: נזק לכרם פלס' בבני נעים, חבלה בכרם יהודי בעמק שילה

אב-הב: הלברדור שבשל להיות הורה - ואימץ ברווזונים

העבודות להקמת המכשול הימי בגבול רצועת עזה
 

העבודות להקמת המכשול הימי בגבול רצועת עזה (דוברות משרד הביטחון)

 

סמנכ"ל וראש אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון, ארז כהן וראש מנהלת גבולות ותפר, תא"ל ערן אופיר, הודיעו כי העבודות על המכשול הימי צפויות להסתיים עד סוף השנה. המכשול, מסוג שובר גלים, יורכב משלוש שכבות, בהן: שכבה מתחת לפני הים, שכבה נוספת שתורכב מאבן שריון ושכבה שלישית של גדר "תלתלית". נוסף לשלוש השכבות, גדר נוספת ("שעון חול") תקיף את המתחם שייתן מענה לאיום הביטחוני.

בתוך כך, דווח היום כי הארגון האחראי על צעידות השיבה ברצועת עזה הודיע על השקת משט מנמל עזה לעומק הים התיכון. על פי הודעת הארגון, המשט צפוי לצאת ביום שלישי הקרוב לציון יום השנה השמיני לאירועי משט המרמרה.

 העבודות להקמת המכשול הימי בגבול רצועת עזה
 

העבודות להקמת המכשול הימי בגבול רצועת עזה ( דוברות משרד הביטחון)

 

ביום רביעי האחרון תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מנהרה של חמאס בצפון רצועת עזה, כמו גם שתי מטרות טרור של הכוח הימי של הארגון. מדובר צה"ל נמסר כי "התקיפות בוצעו בתגובה להצתת עמדה צבאית בשטח ישראל על ידי מספר מחבלים שחצו מרצועת עזה, וכן לאור המשך ניסיונות ההעברה של רחפנים ועפיפונים לשטח ישראל לצורכי טרור והבערת שטחים".