בלבול במוקטעה: הודעות סותרות בנוגע למצבו של אבו מאזן

רופאו של אבו מאזן דיווח בתחילה כי הוא צפוי להשתחרר לאחר אשפוז שארך כשבוע אולם לאחר מכן - חזר בו. המנהיג הפלסטיני אושפז עקב ניתוח באוזן ודלקת ריאות

בלבול במוקטעה: רופאו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, חזר בו מדברים שאמר מוקדם יותר היום (ראשון) לפיהם המנהיג בן ה-83 ישוחרר בקרוב מבית החולים ברמאללה, זאת לאחר שאושפז בעקבות ניתוח באוזן ודלקת ריאות. לפי הרופא, אבו מאזן נשאר מאושפז על מנת "למנוע נסיגה במצבו שיכולה להיגרם מכל זיהום".

בהמשך, הנשיאות הפלסטינית אישרה כי יו"ר הרשות לא ישוחרר היום. בד בבד, מנהל בית החולים אמר כי חל שיפור מהיר ומתמשך במצב בריאותו של אבו מאזן. עוד הוסיף כי "המדדים של אבו מאזן חוזרים למספרים נורמליים. הצוות עוקב אחרי התוצאות על מנת לקבוע את מועד שחרורו מבית החולים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תוך יממה: נזק לכרם פלס' בבני נעים, חבלה בכרם יהודי בעמק שילה

הגמל המעופף: המיצג הענקי שהדהים את משתתפי פסטיבל המידברן

גשם צפוי במהלך השבוע, חשש לשיטפונות בדרום

תמונה שפורסמה בכלי תקשורת פלסטיניים: אבו מאזן קורא עיתון בביה"ח ברמאללה
 

תמונה שפורסמה בכלי תקשורת פלסטיניים: אבו מאזן קורא עיתון בביה"ח ברמאללה (חדשות עשר)

 

אבו מאזן אושפז ביום שני, לאחר שהגיע בפעם השלישית בתוך שבוע לבית החולים ברמאללה. בשבוע שלפני כן, הוא עבר ניתוח באוזנו. בסביבתו הדגישו כי מדובר בבדיקות שגרתיות, אולם מקורות פלסטיניים ומערביים טענו כי מצבו מידרדר. הבכיר הפלסטיני סאאב עריקאת, מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, מסר באותו יום לחדשות עשר, לאחר שביקר את יו"ר הרשות בבית החולים, כי "הוא עובר בדיקות בעקבות הניתוח שעבר באוזן". 

במהלך השבוע שעבר פרסמו כלי תקשורת פלסטיניים תמונות וסרטונים של יו"ר הרשות הפלסטינית מבית החולים שבו הוא מאושפז בימים האחרונים. מטרת פרסומם היא ככל הנראה לשדר מסר כי אבו מאזן בריא ושלם, לאחר שנרשמו דיווחים סותרים על מצבו הרפואי. באחד הסרטונים שפורסמו נראה אבו מאזן, לבוש חלוק אשפוז, צועד במסדרונות בית החולים בכוחות עצמו. באחת התמונות הוא נראה קורא עיתון.

אבו מאזן ידוע כמעשן כבד, בעל עודף משקל ועם עבר לא מבוטל של בעיות בריאותיות – החל מבעיות לב עד סרטן ערמונית שתקף אותו לפני כעשור. נוסף לכך, לפני שנתיים המנהיג עבר ניתוח לב דחוף לאחר שסבל מתשישות וכאבים בחזה. למרות כל זאת, תחת יו"ר הרשות הפלסטינית לא מכהן אף סגן ולכן מצבו הבריאותי מעלה חשש מפני מאבק פנימי כאוטי ואף שפיכות דמים.