משפחת נתניהו, עמוד הפייסבוק הרשמי של בנימין נתניהו

"האיום לא ברור": ילדי רה"מ מלווים באיסלנד במאבטחים חמושים

לפי התקשורת המקומית, אבנר ויאיר נתניהו נכנסו למדינה האירופית עם מאבטחים שנושאים נשק, בעקבות אישור חריג שקיבלו מהרשויות במדינה. האחים קיבלו נהג ורכב צמוד

בניו של ראש הממשלה, יאיר ואבנר נתניהו, מבקרים מאז יום רביעי באיסלנד בליווי מאבטחים של משרד רה"מ. לפי דיווח בתקשורת המקומית, המאבטחים קיבלו אישור חריג ממשטרת איסלנד להיכנס למדינה עם נשק, חרף העובדה שלא ידוע על איום על חייהם במדינה שבצפון-מערב אירופה.

בנוסף, בניו של רה"מ קיבלו נהג ורכב צמוד, באמצעותו הם נוסעים ברחבי המדינה. אם זאת עדיין לא ברור אם מדובר בחלק ממערך האבטחה או מרכב שנשכר ע"י האחים. דובר מטעם משפחת נתניהו אישר את דבר נסיעתם וטען שהשניים שוהים במדינה בביקור פרטי וכי הנסיעה מומנה ע"י משפחת נתניהו.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

אב-הב: הלברדור שבשל להיות הורה - ואימץ ברווזונים

תוך יממה: נזק לכרם פלס' בבני נעים, חבלה בכרם יהודי בעמק שילה

חשד לרצח בקלנסווה: בן 28 נורה למוות ליד ביתו

בתחילת השנה, אמר ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, בריאיון לתכנית "דקל סגל" בגל"צ, כי בעבר המליץ שלא לאבטח באופן קבוע את אבנר ויאיר נתניהו. "המלצתנו לא התקבלה", טען. בלשכת נתניהו הכחישו את הדברים, וטענו כי ההיפך הוא הנכון. "יורם כהן התריע בפני ראש הממשלה, בעקבות  'צוק איתן' ואירועים ביטחוניים נוספים, על הצורך להגביר את סידורי האבטחה לבני רה"מ. כהן אף ביקש מרה"מ לבחון את העברתו של יאיר מלימודיו באוניברסיטה העברית לאוניברסיטה אחרת, אף שהיה מאובטח,  זאת לאור ההערכה כי אין די באבטחה זו לתת מענה לאיומים המתחדשים". 

"בעקבות 'צוק איתן' ואירועים ביטחוניים נוספים, גבר החשש לביטחונם של בניו של ראש הממשלה בשל היותם מוכרים בציבור במשך שנים רבות", נטען עוד, "לדוגמה, באתרים המזוהים עם 'משמרות המהפכה של איראן' הוצגו בניו של ראש הממשלה בתמונות בתוך עיגול וצלב כיעדים מפורשים לחיסול". עוד הוסיפו: "אבטחת בניו של רה"מ כמו אבטחת גורמים אחרים נעשית על ידי ועדת שרים ועל ידי ועדה ציבורית בראשות יוסף צ'חנובר שבוחנת את מכלול האיומים ומקבלת עדכונים מעת לעת על מצב הביטחון ומצב האיומים שהחליטו שעל בני רה"מ להיות מאובטחים".