הגפנים שניזוקו, דוברות המשטרה

תוך יממה: נזק לכרם פלס' בבני נעים, חבלה בכרם יהודי בעמק שילה

שתי תלונות הוגשו בעקבות גרימת נזק לגפנים שבמטעים. הכתובת "די לטרור החקלאי - נגיע לכל מקום" הופיעה על מבנה הסמוך לכפר שבחברון. בשני המקרים נפתחה חקירה

פלסטיני מהכפר בני נעים שבאזור חברון הגיש אתמול (שבת) תלונה במשטרה בעקבות גרימת נזק למאות גפנים במטע שבבעלותו. על מבנה הסמוך למקום נמצאה הכתובת "די לטרור החקלאי - נגיע לכל מקום". כוחות משטרה בסיוע צה"ל הגיעו למקום ופתחו בחקירה בעקבות הגשת התלונה. במקביל, התקבל דיווח במשטרה על גרימת נזק לגפנים בעמק שילה שבגזרת בנימין. בעל הכרם הבחין בנזק שנגרם למאות גפנים בשתי חלקות שונות. גם במקרה הזה נפתחה חקירה.

ביום רביעי שעבר התקבל דיווח במשטרה על שריפת קציר בשטח פתוח בכפר א-דיראת, שנמצא באזור דרום הר חברוןעל קיר מבנה הנמצא בסמוך לשטח רוססו כתובות "די לטרור החקלאי" ו"נגיע לכל מקום". יום קודם לכן, התקבל דיווח על גרימת נזק למאות גפנים במטע הממוקם סמוך לחלחול בכביש 60.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

לאחר החדירה בדרום הרצועה: חיל האוויר תקף עמדות חמאס בעזה

בפעם השלישית ברציפות: ריאל מדריד אלופת אירופה

מקלות בגלגלים: האם הרכבת המהירה לי-ם תגיע לתחנה בסוכות?

 הגפנים שניזוקו בשילה
 

הגפנים שניזוקו בשילה (דוברות המשטרה)

 

בתחילת שבוע שעבר הוגשה תלונה במשטרה על גרימת נזק במטע בננות בקיבוץ אשדות יעקב-איחוד. מוקדם יותר החודש, הושחתו כ-400 גפנים בכרם ליד כביש 35 וליד העמדה הצבאית מול כביש 60. על סלע סמוך רוססה הכתובת "נגיע לכל מקום".

בעקבות השחתת הבננות בקיבוץ, אמר חבר הכנסת  איתן ברושי (המחנה הציוני) כי: "ערב חג השבועות, אנו ממשיכים להרגיש את אוזלת ידה של הממשלה בכל הטיפול בנושא הפשיעה החקלאית. פניתי מספר פעמים לראש הממשלה בנושא. ראש הממשלה צריך לכנס את הקבינט ואת הממשלה ולקבל החלטה שטרור חקלאי שווה טרור לאומני". עוד ציין כי "חייב להפסיק עם הישיבות ולעבור להחלטות ומעשים בשטח. אנו לא נסכים להמשיך להיות הקורבנות של הטרור החקלאי. הממשלה צריכה להבין כי בלי חקלאות אין ציונות".