דבורה הירש וקורקוס, חדשות עשר

רצח גרושתו של טל קורקוס: שני עורכי דין נוספים נעצרו

עד כה נעצרו שלושה עורכי דין במסגרת חקירת הפרשה, והועברו למעצר בית. בשבוע שעבר פורסם בחדשות עשר כי קיים חשש כבד לחייו של עד תביעה שגויס ולחיי משפחתו

  • פורסם ב:
  • 27/05/2018 07:37
  • |
  • עודכן ב:
  • 27/05/2018 22:02
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

בווידאו: רצח גרושתו של טל קורקוס: גויס עד תביעה; קיים חשש כבד לחייו

עורך דין בכיר נעצר הלילה (ראשון) ועורך דין נוסף נעצר היום בחשד למעורבות ברצח דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס. עורך הדין הראשון שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים, והשני שוחרר למעצר בית של יומיים. בסך הכול, מדובר בעורך הדין השלישי שנעצר בחשד למעורבות בפרשה.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות עשר כי המדינה גייסה עד תביעה שעל פי החשד עלול להפליל את ראש ארגון הפשע ניבי זגורי ואנשיו ברצח. במקביל, וכתוצאה מעדותו, קיים חשש כבד לחייו ולחיי משפחתו של האיש.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

גשם צפוי במהלך השבוע, חשש לשיטפונות בדרום

לאחר החדירה בדרום הרצועה: חיל האוויר תקף עמדות חמאס בעזה

הגמל המעופף: המיצג הענקי שהדהים את משתתפי פסטיבל המידברן

על יתר ההתפתחויות בפרשה, ובעקבות החשש לחייו של העד ומשפחתו, הוטל צו איסור פרסום. "על פי חומר החקירה מדובר בחקירת פרשיית רצח מורכבת שהופעל בה עד", כתב השופט חיים פס בצו עליו חתם, "בשל חשש כבד וסכנה לחיי עד התביעה ומשפחתו אני מורה על איסור פרסום כל פרט מפרטי עד התביעה ובני משפחתו".

 דבורה הירש וטל קורקוס
 

דבורה הירש וטל קורקוס (חדשות עשר )

 

בשבוע שעבר, עצרה המשטרה את ניבי זגורי בחשד ששלח למשימתם את רוצחיה של הירש. מעצרו הוארך בשבוע. כמו כן, נעצר חשוד נוסף במעורבות בפרשה. זגורי עצור עד תום ההליכים בתיק הנוגע למעורבותו ברצח קורקוס עצמו. במשטרה חשדו שזגורי עומד מאחורי תכנון הרצח של הירש כבר מתחילת החקירה.

בדצמבר 2017 הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום נגד זגורי בגין שני מעשי רצח ושלושה ניסיונות רצח וכתב אישום נגד מיכאל מור בגין רצח עד המדינה טל קורקוס. בנוסף הוגשו כתבי אישום נגד אריק איטל, אליושה בן שלום ושמעון שרביט בגין מעורבותם בשני מקרי רצח.

לפי כתב האישום, לאחר שחרורו של זגורי ממאסר אותו ריצה, החליט לגרום למותם של העדים, אלישע סבח וטל קורקוס, אשר ראה בהם אחראים להעמדתו ולהעמדת אדם איטל, מקורבו, לדין. כמו כן, החליט לרצוח את לירז תשובה, בתו של סבח, לאחר שהתברר על חקירתה על ידי המשטרה ובשל החשש שתגוייס כעדת מדינה ותפליל אותם. זגורי ומור חברו יחד לחסל את עד המדינה כדי להרתיע את כל מי שיתכנן לחצות את הקווים בעתיד. לשם כך הוא גייס את אריק איטל, מקורבו של זגורי ואחיו של אדם איטל, רוצח שכיר בעצמו שהורשע בארבעה מעשי רצח.

קורקוס היה יד ימינו של זגורי ואחד האנשים הכי חזקים בעולם הפשע בדרום הארץ. בשנת 2007 הפך לעד מדינה והפליל את זגורי, שנשלח בעקבות כך לשבע שנות מאסר. לאחר מכן נכנס קורקוס לתכנית להגנת עדים, נסע עם אשתו, דבורה הירש, וילדיו לחו"ל. כשחזרו לארץ, יחסיהם עלו על שרטון, קורקוס היה אלים כלפי אשתו והיא אף הוציאה צו הרחקה. קורקוס התעלם מהצו ואף נשלח לכלא בגלל שהפר אותו. בזמן שהיה בכלא, הירש נרצחה במארס 2016. היא הייתה בחניית ביתה, ונורתה לעיני שלושת ילדיה. קורקוס עצמו חוסל ביוני 2017 לאחר שרכבו התפוצץ.