ביטן: "ברגע שאומר כל מה שיש לי להגיד - התיק נגדי ייסגר"

חבר הכנסת מהליכוד התייחס בתוכנית "המטה המרכזי" לחקירה נגדו, והסביר את הסיבה לכך ששומר על שתיקה: "דבריי הודלפו בצורה מגמתית - אז החלטתי להפסיק לדבר"

חבר הכנסת דוד ביטן, התייחס בתוכנית "המטה המרכזי" לחקירה נגדו, וטען כי שומר על שתיקה על מנת שדבריו לא יודלפו לתקשורת. "בהתחלה לא שתקתי, דיברתי 40 שעות. זה הרבה זמן", אמר, אך הוסיף, "ראיתי שדברים מודלפים בצורה מגמתית והחלטתי לא לדבר. אני אומר משהו, זה יוצא בצורה מעוותת וזה נהיה כותרת. זו פגיעה בנחקר באופן מובהק".

עוד הוסיף ביטן כי יש לו תשובות לכל דבר שהחוקרים מטיחים בו. "כשאומר את כל מה שיש לי להגיד, התיק הזה ייסגר. אני אענה על השאלות, אבל לא עכשיו - בשימוע, אם יהיה משפט. הדברים לא יכולים להישאר בחלל ריק. בשלב זה בחקירה, אין טעם שאני אדבר אם הכל מודלף", כך לדבריו.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

מגעים בחצי האי הקוריאני ועימותים בגבול הרצועה: כותרות השבת

בניסיון לקדם פסגה עם טראמפ: מנהיגי הקוריאות נפגשו בגבול

תגלית מרעישה: הכלאה בין תאי אדם לעוברי תרנגולת הפתיעה רבים

 חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן( חדשות עשר)

 

"ההדלפות מאוד פוגעות. אני איש ציבור, חבר כנסת", אמר. "אפשר לפתור את בעיית ההדלפות בשנייה - להזמין את העיתונאי, לבקש את הפלאפון שלו ולראות עם מי הוא דיבר. זה ממש 10 דקות חקירה. ברגע שהעיתונאי מקבל הדלפה ומפרסם אותה הוא משבש חקירה. מההדלפות האלה הציבור מקבל אינפורמציה וזה פוגע בנבחר הציבור".

לטענתו, הסיבה שבגינה הוא נחקר מלכתחילה היא היותו חבר כנסת. "אילולא הייתי חבר כנסת לא הייתי בשום חקירה. בגלל המעמד שהגעתי אליו – נחקרתי", אמר וסיפר כי החקירה בנוגע למימון חתונת ביתו פגעה בבני משפחתו. "הנושא של החתונה היה קשה מאוד. זה פגע בילדה ובחתן. זה היה מיותר. אני בכלל לא בן אדם אמיד. 30 שנה הייתי חבר מועצת עיר, מתוכם 11 שנה סגן ראש עיר. מה שיש לי זו דירה שקניתי בשנת 1995 ב-150 אלף דולר. זה מה שיש לי", אמר.

ח"כ דוד ביטן ביציאה מחקירתו השנייה
 

ח"כ דוד ביטן ביציאה מחקירתו השנייה( חדשות עשר)

 

כפי שפורסם לראשונה בחדשות עשר, המשטרה תעביר המלצות לידי הפרקליטות, לפיהן יש להעמיד את ח"כ ביטן ולהגיש נגדו כתב אישום חמור באשמת קבלת שוחד במאות אלפי שקלים.

ביטן חשוד בקבלת כספי שוחד ממקורבו משה יוסף ומהיזם דרור גלזר, כאשר הראיות לשוחד לכאורה מגובות בקלטות הנמצאות בידי המשטרה. בכתב האישום צפויים להיות גם סעיפים של הלבנת הון ועבירות מס נוספות.

עורך דינו של ביטן, אפרים דימרי, אמר אז: "אנחנו עדיין דבקים בחפותו של ביטן, ההמלצות הן רק בגדר המלצות".