רהט: עשרות תקפו שוטרים באלות ואבנים; שניים נפצעו

שוטרי משטרת התנועה עצרו ביישוב הבדואי בנגב נהג שנסע בלי חגורה. הנהג נמלט, התפתח מרדף שבמהלכו התנפלו תושבים על השוטרים והכו אותם. שניים נעצרו

תקרית אלימה בנגב: שוטרי משטרת התנועה הותקפו אתמול (שישי) בידי תושבי היישוב הבדואי רהט שבנגב. שניים מהשוטרים נפצעו ופונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשהם סובלים משברים בחלקים שונים מגופם. 

מבדיקה ראשונית עלה כי השוטרים עצרו רכב שסע ביישוב ללא חגורה. במהלך בדיקה שנערכה לו, התברר כי לנהג לא היה רישיון. הנהג נמלט מהמקום ברכבו יחד עם חברו, והשוטרים פתחו במרדף. כשהצליחו השוטרים לעצור את השניים, התנפלו עליהם עשרות תושבי היישוב, עם אלות ואבנים.

צילום: השואגים לימין

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר: 

מה גרם לרצח המדריכה שנחטפה יחד עם זוג הישראלים בקולומביה?

הארווי ויינשטיין הסגיר את עצמו למשטרה לאחר שהואשם באונס

בעקבות עדות חפץ: מעצרים חדשים צפויים בתיק 2000

 אלימות ברהט נגד שוטרים
 

אלימות ברהט נגד שוטרים (חוסיין אלעוברה)

 

השוטרים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובטיייזר. לאחר זמן קצר נעצרו שניים מהתוקפים. עוד אלה, כי איש מתושבי היישוב לא בא על מנת לסייע לשוטרים מול הפורעים, כל זאת באור יום וברחוב מרכזי בעיר. 

כוחות משטרה ומגן דוד אדום שהגיעו לזירת האירוע ברהט
 

כוחות משטרה ומגן דוד אדום שהגיעו לזירת האירוע ברהט( השואגים לימין)

 

באחד הסרטונים נראה אחד השוטרים כשהוא סוטר לחשוד שנעצר, לאחר מעצרו. בחשבון הטוויטר שלו כתב השר לביטחון פנים, גלעד ארדן בעקבות ציוץ של עיתונאי "הארץ" בנושא: "הסרטון מעורר שאלות נוקבות כלפי התנהגות השוטר. אין מחלוקת .יש לברר את התנהגותו גם בהיבט המשמעתי". 

תיעוד הסטירה של השוטר לחשוד (צילום: השואגים לימין)

זווית חדשה של המקרה - בה נראה השוטר, שסטר לאחד המתפרעים, כשהוא מופל על הרצפה וכעבור כמה שניות רץ קדימה וסוטר בפניו:

כזכור שמה של העיר רהט, יחד עם יישובים נוספים בנגב, נקשר באירועי הירי תוך כדי נסיעה בפראות בדרום הארץ במהלך התקופה האחרונה. ראש הממשלה נתניהו התייחס אז לשורת האירועים האלימים: "יש לנו מדינה אחת, גם מבחינת ההזדמנויות שלה וגם מבחינת החוק שלה, החוק חל על כולם".  

 האלות והאנבים שבהם השתמשו לתקיפת השוטרים ברהט
 

האלות והאנבים שבהם השתמשו לתקיפת השוטרים ברהט (חטיבת דובר המשטרה)