בנימין נתניהו וניר חפץ, חדשות עשר

בעקבות עדות חפץ: מעצרים חדשים צפויים בתיק 2000

פרסום ראשון • עד המדינה בשיחות נתניהו-מוזס סיפק מידע משמעותי • פרקליטות מיסוי וכלכלה תמליץ להעמיד לדין ככל הנראה את נתניהו בתיק המתנות – בגין מרמה והפרת אמונים

ראש ממשלה בחקירה: ניר חפץ, עד המדינה בתיק 2000 ולשעבר יועץ התקשורת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העביר חומר משמעותי לאחרונה בנוגע לתיק, העוסק בחקירת השיחות בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, כך פורסם אמש (שישי) לראשונה בחדשות עשר. לאור ההתפתחות הדרמטית הזו, המשטרה צפויה בקרוב לבצע מעצרים של מעורבים בפרשה.

עוד דווח, כי דווקא הבעלים של עיתון "ישראל היום", המילארדר שלדון אדלסון המקורב לראש הממשלה, היה דווקא הדמות החיובית בפרשה, ולא שיתף פעולה עם בקשות נתניהו לתת תמורה למוזס – כך על פי מידע שהעביר עד המדינה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר: 

הארווי ויינשטיין הסגיר את עצמו למשטרה לאחר שהואשם באונס

חיזבאללה: ישראל עומדת מאחורי תקיפת המוצבים בסוריה

בלי מקלחות ובלי צילומים: מסע העיתונאים לאתר הגרעין שנהרס

בתוך כך, חוות הדעת של פרקליטות מיסוי וכלכלה שנשלמת בימים אלו על תיק 1000, "תיק המתנות", קובעת שיש להעמיד את ראש הממשלה נתניהו לדין בתיק. בפרקליטות מתלבטים אם להמליץ להעמיד לדין בגין שוחד, או במרמה והפרת אמונים, כאשר הנטיה היא להמליץ על העמדה לדין בגין מרמה והפרת אמונים.

 ניר חפץ
 

מידע משמעותי. ניר חפץ (חדשות עשר )

 

בנוגע לתיק 4000, "תיק בזק" פורסם הערב, כי בידי המשטרה מסרון ששלחה אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, לניר חפץ – ומהווה ראיה מרכזית בתיק. המסרון נשלח לחפץ יום לאחר שנתניהו אישר את המיזוג בין "בזק" ל"יס". במסרון מתלוננת נתניהו בפני חפץ על כתבה שפורסמה בוואלה למורת רוחה.

ביום חמישי האחרון פורסם בחדשות עשר, כי בצל חקירת תיק 4000, בזק שוקלת למכור את אתר החדשות "וואלה". ענקית התקשורת בזק ציינה בדוח הכספי שלה שפורסם בחמישי כי היא שוקלת למכור את "וואלה", ועל פי החשד, שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, פעל באמצעות האתר להתקרב לראש הממשלה בנימין נתניהו.

בתוך כך, דיווחה החברה על ירידה ברווחיות של רוב מגזרי הפעילות ברבעון הראשון של 2018. עם זאת, נשמרה רווחיות תפעולית של קרוב לחצי מיליארד שקלים. את הירידה ברווחיות מייחס יו"ר החברה החדש, שלמה רודב, להתגברות התחרות בשוק התקשורת - ולא לחקירות נגד החברה.