תקיפה בסוריה, חדשות עשר

חיזבאללה: ישראל עומדת מאחורי תקיפת המוצבים בסוריה

עיתון "אל-אח'באר" הלבנוני דיווח כי טילים ששוגרו ע"י צה"ל פגעו בכמה מטרות בשדה התעופה הצבאי א-דבעה. התקיפה "כונתה הסוערת ביותר מאז 'ליל הטילים' מעל רמת הגולן"

בווידאו: טילי הנ"מ שנורו אמש לעבר הטילים ששוגרו לשדה התעופה - כפי שפורסם ברשתות החברתיות

תקיפה מעבר לגבול? עיתון "אל-אח'באר" הלבנוני המקורב לחיזבאללה (ביטאון חיזבאללה) דיווח היום (שישי) כי ישראל עומדת מאחורי תקיפה שנערכה אמש שבמסגרתה הופצצו מוצבים של צבא סוריה בפאתי חומס, בשדה התעופה הצבאי א-דבעה, שנמצא פחות מ-10 ק"מ מגבול לבנון-סוריה.

העיתון הוסיף כי הטילים שישראל שיגרה פגעו בכמה מטרות בתוך שדה התעופה ואילו כוחות ההגנה האווירית הסורים יירטו את שאר הטילים. לפי הדיווח, שכינה את התקיפה בתור "הסוערת ביותר מאז 'ליל הטילים' מעל רמת הגולן", שדה התעופה א-דבעה מכיל כמה מחסני נשק ומפקדות צבאיות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בלי מקלחות ובלי צילומים: מסע העיתונאים לאתר הגרעין שנהרס

חשד לעפיפון תבערה: שריפה ענקית השתוללה באזור כיסופים

סוף למשבר: מנהלת ליגת הכדורסל וארגון השחקנים הגיעו להבנות

עוד דיווח העיתון כי התקיפה הישראלית כוונה כלפי מטרות צבאיות שבהן פועלים כוחות חיזבאללה - תקיפה שבאה להראות לחיזבאללה, לפרשנותו, כי ישראל מוכנה גם היא לעימות.

מטוסי "אדיר" F-35 בטיסתם הראשונה בשמי ישראל
 

מטוסי "אדיר" F-35 בטיסתם הראשונה בשמי ישראל (דובר צה"ל)

 

אמש הודיע המשטר הסורי כי טילים שוגרו לעבר שדה התעופה הצבאי א-דבעה. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית, כוחות הנ"מ הסוריים הצליחו ליירט את כלל הטילים. "אחד משדות התעופה הצבאיים שלנו במרכז המדינה הותקף באמצעות טילים", נמסר בהודעה שפרסם המשטר. "מערכות ההגנה האווירית שלנו סיכלו את המתקפה ומנעו מהטילים להגיע ליעדיהם".

המשטר לא מסר מי עומד מאחורי התקיפה, אך רשת "אוריינט ניוז" השייכת לאופוזיציה הסורית דיווחה כי ישראל היא זו שתקפה את שדה התעופה - שמשמש כוחות איראנים ואת חיזבאללה. עוד דווח כי מטוסי חיל האוויר ערכו את המתקפה עת היו מעל שטח לבנון. בארגון הסורי לזכויות אדם אמרו כי ייתכן שישראל עומדת מאחורי התקיפה.

בכיר בחיל האוויר התייחס ביום שלישי להתבססות האיראנית בסוריה ושיגר מסר לכיוון טהראן. "הנחישות האיראנית נמשכת", אמר הבכיר, "אפשר להניח שנעשו פעולות מאז האירועים האחרונים בסוריה. אנחנו שומרים על חופש הפעולה שלנו וממשיכים לפעול לסכל ולשבש, מתחת לסף המלחמה".

הקצין הבכיר התייחס גם להחלטה של מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, לחשוף את התקיפות שבוצעו על ידי מטוסי ה-F-35 ואישר שמעבר לשביעות הרצון מהביצועים, להיבט התודעתי היה משקל חשוב. "אין מדובר בפוטושופ", אמר בהתייחסו למצגת שהציג נורקין בו נראה המטוס מעל ביירות.