סוף למשבר: מנהלת ליגת הכדורסל וארגון השחקנים הגיעו להבנות

בתום ישיבה לילית הושג מתווה שיביא לביטולו של "החוק הרוסי", ולאחר העונה הבאה 3-5 זרים יוכלו לשחק בכל קבוצה. בתוך כך שביתת השחקנים תסתיים והעונה הנוכחית - תחודש

לאחר ישיבה לילית בין נציגי ארגון השחקנים למנהלת ליגת הכדורסל הישראלית, הושגו הבוקר (שישי) הבנות בין הצדדים ובהן פתרון שיאפשר את חזרת הליגה לפעילות וסיום השביתה. לפי המתווה, יבוטל מה שמכונה "החוק הרוסי" ולאחר העונה הקרובה, בכל קבוצה יוכלו לשחק בין שלושה לחמישה שחקנים זרים. החתמה של שלושה זרים בלבד תזכה את הקבוצה במענק ואילו החתמת חמישה זרים תגרור קנס. הצעד אושר על-ידי דירקטוריון המנהלת וארגון השחקנים שקיים הצבעה לאישור הסיכומים.
 

בעונת המשחקים הקרובה, החוק הרוסי, שקובע כי חובה לשתף שני שחקנים ישראלים בחמישייה שעל הפרקט, יישאר בתוקף. כל קבוצה תוכל להחתים עד שישה זרים, כאשר קבוצה שתסתפק בארבעה זרים תזכה לבונוס כספי של רבע מיליון שקלים וקבוצה שבמדיה ישחקו שישה זרים, תחוייב בפיצוי שיועבר לקופת המנהלת, בשיעור שייקבע על-ידי ועדה מיוחדת.


עם זאת, לפי הסיכומים, בעונת המשחקים שתתרחש בשנה שלאחר מכן, אלא אם יושגו הסכמות אחרות בוועדה המיוחדת, קבוצות יוכלו לשתף עד חמישה שחקנים זרים. קבוצות שיבחרו לשתף חמישה זרים ישלמו פיצוי של חצי מיליון שקלים לקופת המנהלת, קבוצות שישתפו ארבעה זרים לא ישלמו קנס ואילו קבוצות שיבחרו לשתף שלושה זרים בלבד יזכו לבונוס כספי של עד למיליון שקלים. בכל מקרה, בכל רגע נתון על המגרש יוכלו לשחק עד ארבעה זרים בחמישייה.

>> עוד כתבות בחדשות 10:
קנדה: מטען התפוצץ במסעדה - 15 נפצעו, חשודים נמלטו מהמקום
ביטול הפסגה עם קוריאה הצפונית - צעד טקטי שנועד לקפל את קים
ארגנטינה לוחצת על ישראל: הסגירו החשוד בפשעים נגד האנושות
 

 פייר ג'קסון וג'ייק כהן שחקני מכבי תל אביב בגמר גביע המדינה בכדורסל
 

פייר ג'קסון וג'ייק כהן שחקני מכבי תל אביב בגמר גביע המדינה בכדורסל (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

 


הוועדה המיוחדת שתקום בראשות מנכ"ל משרד הספורט, תדון בכלל הנושאים בעניין זה - מכסת הזרים, בעיית השחקנים המתאזרחים וסוגיית המיסוי. את המלצותיה תגיש הוודעה לכל המאוחר עד חודש אוגוסט. כמו כן, במסגרת הדיונים בין הצדדים סוכם כי המנהלת תקבל בעתיד את החלטותיה בשיתוף ובהסכמת ארגון השחקנים.


אתמול הודיעה מנהלת הליגה באופן רשמי כי שביתת השחקנים שהוכרזה בשישי שעבר, מונעת את המשך משחקי הליגה ובשל כך עונת הכדורסל הגיעה לסיומה. ההחלטות בנוגע לזהות האלופה, כמו גם לגורלה של מכבי חיפה, שאמורה לרדת לליגה הלאומית נותרו לא ברורות בשלב זה. "ליבנו עם אוהדי הכדורסל ואנו שותפים לאכזבה ומפח הנפש שנגמרים לכל אוהבי הכדורסל, צר לנו שהגענו לנקודת שבר זו", נמסר בהודעת המנהלת.


כאמור, ביום שישי האחרון הודיע ארגון השחקנים על שביתה. זאת בעקבות אי הסכמה עם מנהלת הליגה בנוגע לחוק הרוסי, המחייב כל קבוצה לשתף שני ישראלים על המגרש בכל זמן נתון, וגם בנוגע לכמות הזרים שקבוצות יכולות להחתים.