"רגע, אני רואה שני אנשים בנחל": תיעוד החילוץ הדרמטי בנגב

הטייס המשטרתי והמחלץ המתנדב ידעו מניסיונם כי הסיכויים של זוג הנעדרים לשרוד במדבר לאחר 48 שעות - קלוש. סרטון הווידאו מתא הטייס חשף את רגע האיתור וההתרגשות הגדולה

בני הזוג נדב ולילה מתל אביב אבדו בתחילת השבוע באזור נחל קרות שבנגב ונמצאו יומיים לאחר מכן בזכות כתובת S.O.S. שסימנו באמצעות אבנים. תיעוד מיוחד ממסוק החילוץ המשטרתי חושף את רגעי הדרמה בהם הבינו המחלצים כי איתרו את הנעדרים.
 

הניסיון של טייס המסוק המשטרתי, רפ"ק נבות אלירז, ומתנדב יחידת החילוץ "הר הנגב", אמיר גלילי, לימד אותם שהסיכוי לשרוד 48 שעות בתנאים קיצוניים - קלוש. לכן, כשהגיע הרגע שבו הבחינו בכתובת האבנים - ההתרגשות הייתה גדולה. "רגע, רגע, אני רואה אולי מישהו, אני לא מדמיין. שני אנשים אני רואה בתוך הנחל, חברים. כן! יש! הם עשו S.O.S.!" אמרו בהתלהבות רבה המחלצים במסוק.

>> עוד כתבות בחדשות 10:
ביטול הפסגה עם קוריאה הצפונית - צעד טקטי שנועד לקפל את קים
המשטר הסורי: טילים שוגרו לעבר שדה תעופה צבאי ליד חומס
הודנה בעזה? בחמאס ממשיכים לשמור על עמימות

 כתובת ה-sos שהכינו בני הזוג
 

הכתובת שהכינו בני הזוג (חדשות עשר)

 "קיבלנו פרטים ראשונים מאוד מטרידים והתחלנו מיד בסקירה לאיתור הנעדרים", סיפר הטייס אלירז. "למצוא נעדרים אחרי 48 שעות במדבר זו תחושה מדהימה וזה סיפוק אדיר להציל חיים".


בני הזוג טעו כשנכנסו לנחל בלי להכיר את תוואי הדרך. ההחלטה שלהם לשבת בצל לצד הדרך, השימוש הנבון במעט המים שהיו להם ובעיקר העובדה ששוב היו אלה מתנדבי החילוץ של המחוז הדרומי במשטרה שהגיעו במהירות לשטח, והצליחו לאתר אותם, עזרו להם להינצל. קשה להאמין, אבל בני הזוג פונו לבית החולים - כשהם סובלים מהתייבשות קלה בלבד.