"נתפוס את המחבל שפצע את לוחם דובדבן – חי או מת"

שר הביטחון התייחס לפציעתו של החייל שנזרק עליו לוח שיש ברמאללה, ואמר כי "המנוול שפגע בו לא ידע יום ולא ידע לילה". דו"צ: "החייל לבש קדסה, אך נגרם לו נזק משמעותי"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס בטוויטר לחייל שנפצע אנוש הלילה (חמישי) במהלך פעילות צה"ל כשנפגע מלוח שיש שנזרק לעברו ופגע בראשו במהלך מעצר במחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה.

"ליבנו עם לוחם דובדבן ומשפחתו בשעות הקשות האלו בהן כל עם ישראל מתפלל יחד להחלמתו", כתב ליברמן. "אנו רואים את האירוע בחומרה רבה. המחבל המנוול שפגע בו לא יידע יום ולא יידע לילה. לא יעבור זמן רב עד שנשים עליו את היד, חי או מת".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

שלושה פעוטות ננעלו ברכב בעיירה פלסטינית - ומתו

פעוטה מתה בפתח תקווה - אחת הגננות נעצרה בחשד להריגה

18 חודשי מאסר נגזרו על צעיר שתקף פועל סמוך לירושלים

החייל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, כשהוא מורדם ומונשם. הודעה נמסרה הבוקר למשפחתו וצה"ל החל בתחקור האירוע.

מאוחר יותר צה"ל התיר לפרסום כי פעילות המעצרים שהתקיימה במחנה פליטים אל עמארי ברמאללה כוונה כנגד חוליית פעילים שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי בגזרה בתקופה האחרונה.  חשוד אחד נעצר במסגרת המבצע ובשעות האחרונות נעצרו שני חברי חוליה נוספים החשודים במעורבות בפיגועי ירי.  כלל המעורבים הועברו לחקירת שב"כ.

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, התייחס לתקרית, ואמר כי "הפעולה הייתה הכרחית לאור תמונת המצב שהועברה ע"י השב"כ. החייל שנפגע לבש מיגון מלא כולל קסדה. עם זאת, במהלך המעצר הושלכה לעברו פלטת שיש ממבנה בגובה שלוש קומות. החייל נפל על גבו, מה שגרם לו לנזק משמעותי מאד". עוד ציין כי "הפעולה בה נפצע החייל לא נבעה מתוך הפרת סדר אלא פעולה נקודתית". מנליס הוסיף כי "המחבל שזרק את לוח השיש לא נעצר כיוון שהכוח לא זיהה את מקור ההשלכה ולכן גם לא נפתחה אש לעברו".

תא"ל מנליס אמר כי "העלייה בכמות הפיגועים נובעת מפח"ע עממי ומירי מצד חוליות שנעצרו הלילה בכביש המנהרות. המשימה של צה"ל היא לעצור את הטרור בעומק השטח לפני היציאה שלהם לצירים. יש רצון לאפשר ביטחון בתקופה מורכבת מסוג זה".

 טנק משמר הגבול
 

טנק משמר הגבול(דוברות המשטרה )

 

במסגרת הפעולה שנערכה הלילה נכנס הכוח הצבאי למחנה לצורך מעצר מבוקש החשוד בתכנון פיגועים, זאת בעקבות מידע מודיעיני של השב"כ. הכוח הגיע למקום לא כחלק ממשימת הסתערבות, והלוחם נשאר בכוח האבטחה ברחוב, בעת שכוח אחר נכנס לבצע את המעצר. בשלב זה הושלך לוח שיש גדול מאחד המבנים במקום שפגע ישירות בראשו. החייל שנפצע חבש קסדה, אך היא לא מנעה את חומרת הפציעה. למרות התקרית, החיילים השלימו את המעצרים ויצאו ממחנה הפליטים.

מוקדם יותר במהלך הלילה, פלסטיני, תושב בית סאחור הסמוכה לבית לחם בשנות ה-20, ירה לעבר עמדה וסיור של כוחות מג"ב באזור כביש המנהרות הסמוך לירושלים. הוא נעצר כשבאמתחתו סכין, ובנוסף, נמצא אקדח בזירת המעצר, שככל הנראה באמצעותו ביצע את הירי. לא דווח על נפגעים בקרב כוחות מג"ב, אולם היורה נפצע באורח קל בעת מעצרו. 

במהלך המרדף אחריו, ביצע הפלסטיני ירי נוסף לעבר צוות של לוחמי מג"ב שנסע לעברו בניסיון לעצור אותו. הרכב הממוגן נפגע ממספר כדורים, בין היתר באחד מחלונות הרכב. לאחר פגיעה עם הרכב בפלסטיני, הוא החל בניסיון להימלט כשלוחמי מג"ב הסתערו לעברו בנשקים שלופים והביאו למעצרו.