שלושה פעוטות ננעלו ברכב בעיירה פלסטינית - ומתו

הילדים מהיישוב אל-עיזריה שממזרח לי-ם שיחקו בסמוך לבית המשפחה ונעלו עצמם ברכב שיצא מכלל שימוש בסמוך למוסך. המשטרה הפלסטינית עיכבה את הבעלים לחקירה

יוסף זידאן עביאת בן השלוש ושתי האחיות רנים ורהף אבו ג'אליה בנות שנתיים ושלוש נחנקו היום (חמישי) למוות בעיירה אל-עיזריה לאחר שננעלו ברכב שיצא מכלל שימוש בסמוך למוסך. המשטרה הפלסטינית עיכבה את בעל המוסך לחקירה.

מתחקיר ראשוני של המשטרה הפלסטינית עולה שהילדים שיחקו בסמוך לבית המשפחה, נכנסו לתוך הרכב וננעלו בתוכו. עוברי אורח הבחינו בילדים, שהועברו למרכז רפואי מקומי, שם נקבע מותם.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פעיל השמאל עזרא נאווי יואשם במסירת מידע לכוחות הביטחון הפלס'

18 חודשי מאסר נגזרו על צעיר שתקף פועל סמוך לירושלים

מנהלת הליגה הודיעה: עונת הכדורסל הגיעה לסיומה

לפני כחודש נשכח ברכב ומת נרייה טייאר, פעוט בן שנתיים ביישוב רכסים שבאזור הקריות לאחר ששהה במכונית הסגורה כמה שעות. צוות מד"א החל להעניק לו טיפול, אך נאלץ לקבוע את מותו במקום. 

כשאחותו של טייאר הגיעה לקחת אותו מהמעון, גילתה כי הוא לא נמצא. משפחתו החלה לחפש אותו וגילתה אותו ברכבו של האב. משפחתו הוציאה אותו מהרכב והזעיקה את מגן דוד אדום, אך הם נאלצו כאמור לקבוע את מותו במקום.

 הרכב בו נשכח הפעוט
 

הרכב בו נשכח הפעוט לפני חודש(חדשות עשר )

 

חובש רפואת חירום במגן דוד אדום, חיים אטיה, סיפר אז: "כשהגעתי למקום ראיתי בסמוך לרכב את הפעוט מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה שכשהוא חם מאוד למגע. סיפרו לי שהוא שהה מספר שעות ברכב הסגור. ביצענו בו פעולות החייאה אבל הוא היה עם סימני מכת חום וללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותו ע"י פרמדיק של מד"א".

מנכ"לית המועצה לשלום הילד, עו"ד ורד וינדמן, אמרה אז כי "חייבים לעצור את מקרי המוות הנוראיים והמיותרים של ילדים בתוך רכבים בוערים". לדבריה, "משרד התחבורה חייב לפעול לאלתר לקביעת תקנה שיכולה להציל את חייו של הילד הבא ובמקביל לצאת במסע הסברה יומיומי ואינטנסיבי בכל אמצעי התקשורת. על המדינה וגם על ההורים מוטלת האחריות לעשות כל שניתן כדי למנוע השנות מקרים כאלה".