מנהלת הליגה הודיעה: עונת הכדורסל הגיעה לסיומה

לאחר שמחזור הסיום נדחה למועד לא ידוע, הודיעה המנהלת כי שביתת השחקנים מונעת את המשך העונה. "עשינו צעדים לטובת הכדורסלן הישראלי, אך ארגון השחקנים הקצין עמדתו"

עונת הכדורסל הגיעה לסיומה מוקדם מהצפוי. לאחר שמחזור הסיום נדחה למועד לא ידוע, הודיעה היום (חמישי) מנהלת הליגה באופן רשמי כי שביתת השחקנים מונעת את המשך העונה. ההחלטה בנוגע לזהות האלופה תוכרז בהמשך, כאשר גם קיים סיכוי שלא תהיה קבוצה שתזכה בתואר. גם גורלה של היורדת הטריה לליגה הלאומית, מכבי חיפה, עדיין לא ברור. נכון לעכשיו, העפלתה של הפועל ב"ש לא תבוטל. 

"ליבנו עם אוהדי הכדורסל ואנו שותפים לאכזבה ומפח הנפש שנגמרים לכל אוהבי הכדורסל, צר לנו שהגענו לנקודת שבר זו", נמסר בהודעת המנהלת.

מהודעת המנהלת עולה כי דירקטריון הארגון קיים ישיבה ארוכה ובחן את הדברים לעומק. "צר לנו על שהגענו לנקודת שבר זו. המנהלת עשתה מאמצים עילאיים להגיע לפתרון מוסכם עם ארגון השחקנים, כולל הבוקר, על מנת שיהיה אפשר להמשיך בפעילות הסדירה של הליגה. ניהלנו משא ומתן במשך שבועות ארוכים והצענו הצעות פשרה שלא התקבלו על ידי השחקנים".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

18 חודשי מאסר נגזרו על צעיר שתקף פועל סמוך לירושלים

פעיל השמאל עזרא נאווי יואשם במסירת מידע לכוחות הביטחון הפלס'

הגבלת שאיבת מים וצמצום שטח הזיכיון: המלצות להגנה על ים המלח

בהמשך תקפו במנהלת את ארגון השחקנים ומסרו כי "השחקנים ביקשו את שרת הספורט לפשר בין הצדדים, אך לבסוף גם דחו את מתווה הפשרה של השרה, בניגוד למנהלת הליגה שקיבלה אותו. אתמול ישבנו שעות ארוכות עם ארגון השחקנים והלכנו צעדים נוספים לטובת השחקן הישראלי, אך הם דחו גם הצעות אלה והקצינו את עמדתם".

 גיא פניני, שחקנה של הפועל חולון בכדורסל
 

העונה הסתיימה. גיא פניני, שחקנה של הפועל חולון בכדורסל (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

 

לסיום מסרו כי "עוד הבוקר במאמץ אחרון להציל את העונה נעתרה המנהלת להצעה שהציע שמעון אמסלם, סגן יו"ר ארגון השחקנים, לפתרון המשבר ואולם ניר אלון, יו"ר הארגון, הודיע לנו כי ההצעה אינה על הפרק. במצב זה מונעת שביתת השחקנים את המשך העונה, בהיעדר שחקנים לא ניתן לקיים משחקי ליגה. לאור אילוצי לוחות זמנים, וגורמים אובייקטיביים נוספים, במצב הנתון לא ניתן להמשיך את העונה. ליבנו עם אוהדי הכדורסל, מאות העובדים הקשורים לליגה, עם בעלי הקבוצות ועם כל הגורמים הקשורים לענף ואנו שותפים לאכזבה ומפח הנפש שנגרמים לכל אוהבי הכדורסל".

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה בתגובה: "המשבר אליו נקלעה ליגת העל בכדורסל מהווה נורה אדומה מהבהבת ומחייבת אותי כשרה ואת המשרד לנקוט בצעדים מעשיים עליהם אודיע בקרוב. אני מביעה צער על כך שמנהלת ליגת העל בכדורסל נאלצה להודיע על הפסקת משחקי הליגה בטרם סיום העונה ומתנצלת בפני האוהדים הרבים שמשלמים את מחיר הכישלון בהתנהלות של הגופים שניהלו את המשבר הזה. בפני ארגון השחקנים הונח מתווה שללא ספק היה מייטיב ומשפר את מעמדו של השחקן הישראלי, וחוסר הרצון של הארגון לאמץ אותו על אף ההבנות שהיו, מאכזב וטעות גדולה ביסודו. מדובר במתווה שהוצג על ידי בסיומו של דיון ארוך בו נכחו הצדדים הנוגעים בדבר".

מארגון השחקנים נמסר בתגובה כי בשלב זה הם לא מעוניינים להגיב

ביום שישי האחרון הודיע ארגון השחקנים על שביתה, זאת בעקבות אי הסכמה עם מנהלת הליגה בנוגע לחוק הרוסי, המחייב כל קבוצה לשתף שני ישראלים בכל זמן נתון, וגם בנוגע לכמות הזרים שקבוצות יכולות להחתים. כעת, לאחר מו"מ, נראה שהצדדים הגיעו למבוי סתום באופן רשמי.