עזרא נאווי, חדשות עשר

פעיל השמאל עזרא נאווי יואשם במסירת מידע לכוחות הביטחון הפלס'

הפרקליטות הודיעה לעו"ד של נאווי, שנחשד בתחילה במגע עם סוכן זר, על ההחלטה. תיקי החקירה נגד 3 חשודים שפעלו עמו נגנזו, כמו גם החקירה נגד פעילי הימין שחשפו את הפרשה

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (חמישי) לבאי כוחו של פעיל השמאל עזרא נאווי על החלטה להגיש לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגדו בגין מסירת מידע לידי כוחות הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית בכמה מקרים. על פי הודעת הפרקליטות, נאווי מסר לכאורה מידע אודות פלסטינים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון.

ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה על דעת פרקליט המדינה בהתאם לתשתית הראייתית שהתגבשה בתיק, ולאחר שטענות באי כוחו של נאווי במסגרת השימוע שנערך בעניינו נדונו ונדחו.


>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לעיני עיתונאים זרים: פיונגיאנג השמידה את אתר ניסויי הגרעין

הגבלת שאיבת מים וצמצום שטח הזיכיון: המלצות להגנה על ים המלח

18 חודשי מאסר נגזרו על צעיר שתקף פועל סמוך לירושלים

בתוך כך, לגבי טענות שנבחנו בנוגע לפעולות בלתי חוקיות לכאורה שבוצעו על ידי אנשי ארגון "עד כאן" במסגרת התחקיר שהביא לחשיפת הפרשה, הוחלט כי נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדתם לדין, והתיקים נגדם ייגנזו. כמו כן, באשר לשלושה מעורבים נוספים בפרשה שפעלו על פי החשד עם נאווי, הוחלט כי התיקים נגד שניים מהם ייגנזו בעילת חוסר אשמה, וכי נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדתו של מעורב נוסף לדין, והתיק נגדו ייגנז.

נאווי, פעיל שמאל מוכר שפעל בעיקר במסגרת ארגון "תעאיוש" בשטחים, נשמע בתחקיר "עובדה" אומר כי הסגיר לרשות הפלסטינית פלסטינים שתכננו למכור אדמות ליהודים. הוא נעצר בתחילת שנת 2016 בנמל התעופה בן גוריון כשעל פי החשד ניסה לצאת מהארץ, ונחשד בתחילה בקשירת קשר לביצוע פשע ובמגע עם סוכן זר.