בנט על פסקת ההתגברות: "מי שחשב שהמאבק נגמר - שיחשוב שוב"

יו"ר הבית היהודי התייחס לסוגיה המשפטית בביקורו בדרום תל אביב: "לא נוותר עד שהבעיה תיפתר". על סוגיית מבקשי המקלט: "הממשלה לא יכולה שלא לטפל בבעיה ע"י טמינת הראש"

בווידאו: דיווח על הצעת הפשרה שלא הבשילה בין גורמי הקואליציה

הקרב נגד בג"ץ: יו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר (חמישי) לפסקת ההתגברות בביקור שערך בדרום תל אביב. "הבעיות כאן רק מתגברות", אמר. "מי שחשב שהמאבק בנושא נגמר – שיחשוב שוב. לא נוותר עד שהבעיה תיפתר". עוד הוסיף בנט כי "מדובר באחד המהלכים המשמעותיים שיחזק את המשילות ויעצים את אמון הציבור בבית המשפט שהולך ונשחק".

בנט הוסיף כי "לפני מספר שבועות ראש הממשלה אמר שהוא ייקח על עצמו את הטיפול בפסקת ההתגברות. זזנו הצידה, נתנו את הזמן, אבל בינתיים הדברים לא מתקדמים. לכן, אני אעלה את סוגיית פסקת ההתגברות והטיפול כולל בדרום תל אביב כבר בישיבת ראשי הקואליציה שתיערך ביום ראשון הקרוב. הגיע הזמן לפעול".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

נחשף: זו הסיבה שמארגני האירוויזיון מתלבטים לגבי ישראל

תיעוד: שופך חומר דליק, מצית רכב בחניון - ונמלט מהמקום

ליברמן מקדם בנייה מיידית של כ-2,500 יחידות דיור בהתנחלויות

בנט בסיור בדרום ת"א
 

בנט בסיור בדרום ת"א (מיכאל דימנשטיין)

 

יו"ר הבית היהודי התייחס גם לסוגיית מבקשי המקלט: "הגעתי לפגישה וסיור עם תושבי דרום ת"א מכיוון שהבעיה לא נפתרה עדיין. יש כאן מדינה בתוך מדינה, והממשלה לא יכולה שלא לטפל בבעיה על ידי טמינת הראש באדמה. אנחנו לא מתכוונים לוותר, יש לנו חובה מוסרית ואחריות ציבורית ואנחנו הולכים לפתור את הבעיה הזו". עוד הוסיף בנט כי "הזמן עובר ועובר ויש ניסיון למסמס את זה, אבל בפועל הסבל של תושבי דרום ת"א נשאר כשהיה. אני רוצה להעביר מסר ברור – המאבק לא נגמר, הוא בעיצומו".

במסגרת ביקורו נפגש בנט עם שפי פז, פעילה חברתית וממובילות המאבק בעד גירוש מבקשי המקלט, שאמרה: "יש להחזיר לאנשים את תחושת הביטחון ותחושת הכבוד העצמי. אין ביטחון בשכונה מכיוון שלמשטרה אין מה לעשות: סגרו את מתקן חולות, בתי המשפט לא משתפים פעולה ורשות ההגירה לא בשטח". חיים גורן, יו"ר סיעת הבית היהודי בעיריית תל אביב-יפו וחבר במטה מאבק שכונות הדרום, אמר לשר כי: "היכולת שלנו כתושבים ישראלים להחזיק פה מעמד תלויה הרבה בכל מה שתעשו בממשלה לחיזוק הקהילה ומוסדות החינוך בשכונות".

נתניהו בנט וכחלון
 

נתניהו בנט וכחלון (רויטרס)

 

לפני שבועיים התייחס שר האוצר משה כחלון לסוגיית פסקת ההתגברות, ואמר: "קרה משהו שלא קרה מאז שקמה הממשלה. זהו צעד ברוטלי שהובל על ידי צד קיצוני חסר אחריות, שהציג את זה כאילו אנחנו באים לפתור את בעיית הפליטים - שזה לא נכון". עוד ציין כי "אני שמח שיש לי את היכולת להתערב ולמנוע מהם להוביל אותנו למקומות לא טובים".

יום קודם לכן אמר גורם בכיר בקואליציה לחדשות עשר כי הליכוד מנסה לקדם פשרה על נוסח פסקת ההתגברות, שבמסגרתה ביהמ"ש העליון יוכל לפסול חוקים רק אם הוא יושב בהרכב של 9 שופטים לפחות, כך שיהיה סיכוי שזה יקרה מעט מאוד פעמים, ולאחר מכן הכנסת תוכל להתגבר על זה ברוב של 64-63 ח"כים. על פי הגורם היה אפשר להביא את כחלון להסכים לכך, אבל בנט תוקע את ניסיון הפשרה בכך שהוא מתעקש על רוב של 61 ומתעקש שזה יקרה מיד.

בתחילת החודש ביקש רה"מ נתניהו לדחות בשבוע את הדיון בחוק, כיוון שלא היה פנוי לטפל בהסכמות קואליציוניות, משום שהיה עסוק בנושאים מדיניים-ביטחוניים. עם זאת, עד כה לא בוצעו דיונים פורמליים בנושא. בעקבות זאת, הודיע היום בנט כי הוא יעלה את הנושא כבר בימים הקרובים.